GündemManşet

Sarıyer polisinden Kurban satıcılarına sahte para uyarısı

İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personelleri Kurban Bayramı öncesi Sarıyer’de kurulan kurban pazarı esnafını tek tek ziyaret edip uyarılarda bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM / ÖZEL HABER / MERT CİN / EKİN YILMAZ 

İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Maden Mahallesi’nde kurulan kurban satış noktasındaki satıcılarla bir araya geldi ve dolandırıcılık uyarısında bulundu. Polis ekipleri esnafı parada sahtecilik konusunda bilgilendirdi. Parada sahtecilik, yan kesicilik, tırnakçılık, gasp ve hayvan kaçırma konularında dikkat edilmesi gerekenleri pazar esnafına anlatan polisler herhangi bir dolandırıcılık girişimi olduğu takdirde 155’ten yardım istemelerini söyledi. Konuyla ilgili pazar esnafına detaylı bilgilerin yer aldığı broşürleri dağıtan polisler ”Parayı aldığınız zaman dikkatli bir şekilde sayın, emeğinize yazık etmeyin’‘ uyarısında bulundular.

Kurban satıcılarından polise teşekkür

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan kurban satıcıları emniyet mensuplarının kendilerine yaptıkları bilgilendirme ve uyarılardan memnun kaldıklarını belirterek İstanbul ve Sarıyer polisine teşekkür etti. Pazar esnafı gazetemiz aracılığıyla belediyeden isteklerini de dile getirdi. Özellikle temizlik konusunda önlemler alınmasını isteyen pazar esnafı ”Sarıyer Belediyesine teşekkür ediyoruz bize burada yer gösteriyorlar hayvanlarımızı satıyoruz ama banyo ve tuvaletlerin temizliği konusunda biraz daha hassas davranmalarını istiyoruz” şeklinde konuştular.

 

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler