GündemManşet

Prof. Dr. Ümit Özdağ: “Büyük halk desteği var”

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Meral Akşener ile parti kurma çalışmalarını sürdüren deneyimli siyasetçi Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, gazeteci Ruşen Çakır’a ‘Yeni Parti’ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Doğu’da yapılan anketlerde ‘Yeni Parti’ye yüksek oranda oy çıktığını söyleyen Özdağ, terör bölgesiyle ilgili önemli çalışmalarının olduğunu ifade etti. Ruşen Çakır’ın terör sorunuyla ilgili sorusunu da yanıtlayan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“DOĞU’DAKİ ANKETLERDE ‘YENİ PARTİ’ ÇIKIYOR”

” Şunu da ekleyeyim Güneydoğu’da yaptırdığımız birçok anket var ve bu anket sonuçlarının da kamuoyu için olağanüstü şaşırtıcı olacağını şimdiden size paylaşmak isterim. Göreceksiniz ‘Yeni Parti’ Güneydoğu Anadolu’da mükemmel sonuçlar alacak. Zaten partinin kurulmasından hemen sonra sayın Meral Akşener açıkladı. Güneydoğu Anadolu’da yapacağımız bir dizi çalışma olacak. Sayın Genel Başkan kendisi gidecek, divandan arkadaşlar, ben gideceğim, bölgede birçok ziyaretimiz olacak.”

“SORUN ETNİK SORUN DEĞİL”

“Biz Türkiye’nin karşı karşıya olduğu hem PKK terörü meselesini hem Güneydoğu’da karşı karşıya olunan ve aynı zamanda bir Güneydoğu sorunu haline de gelmiş meseleyi de çözeceğimizi düşünüyoruz. Ama meseleyi etnik zeminde tanımlamıyoruz”.

“ÇÖZÜM İÇİMİZDE”

” Etnikçi her türlü yaklaşıma bu coğrafyayı dağıtıcı ve tehdit edici olarak görüyoruz. Fakat bu yaklaşımlarımızı ortaya koyup hayata geçirdiğimiz zaman ne kadar olumlu sonuçlar alacağımızı da tahmin ediyoruz. İlk gelen anket sonuçları da art arda bizi bu doğrultuda umutlandırıyor.”

Kaynak: Yeniçağ

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler