GündemManşet

REFERANDUM YAKLAŞTI; ŞÜKRÜ GENÇ’İN ENGELLİLERE, ŞEHİT YAKINLARINA VE CENAZE EVLERİNE VERDİĞİ YEMEK DERT OLDU!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

 

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Türkiye önümüzdeki haftalarda çok kritik bir referanduma gidiyor. Türkiye’nin kaderini belirleyecek referandum süreci öncesinde sosyal medya üzerinden taraflar arasında sert tartışmalar ve polemikler yaşanıyor. Bu polemikler ve tartışmalar Sarıyer özelinde de devam ediyor. Ancak seviye Sarıyer’de giderek düşmeye başladı. Böylesi bir süreçte, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in engellilere, şehit cenazelerine, gazilere ve ilçedeki cenaze evlerine gönderdiği yemekler polemik konusu yapılmaya başlandı.

ENGELLİLER VE CENAZE EVLERİNE VERİLEN YEMEK DERT OLDU

Sosyal medyada paylaşılan haberlere göre Şükrü Genç ilçedeki cenaze evlerine, şehit yakınlarına, engellilere  ve gazilere 2012 yılında 102 bin liralık yemek vermiş. Şimdi bu rakam polemik konusu yapılmaya başlandı. Öyle ki Sarıyer Belediyesi’nin 1 yıl içinde cenaze evlerine, engellilere ve gazilere verdiği yemeğin fiyatı, neredeyse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sadece bir programda harcadığı yemek ücretine eşit. Ancak buna rağmen yaklaşan referandum süreci nedeniyle engelliler ve cenaze evlerine verilen yemeklerin polemik konusu yapılmak istenmesi tepkilere neden oldu. Bir belediyenin cenaze evlerine, engellilere ve gazilere yemek vermesi kadar normal ne olabilir?

Söz konusu algı operasyonunun, AK Partili Yusuf Tülün döneminde belediyeden aldığı yüz binlerce liralık elektronik ve güvenlik kameraları hizmetleri işi yapan bir şirketin yöneticisine ait bir internet sitesinden yayıldığı görüldü. Sözde bu haberlerin yazılmasındaki amaç iddiaya göre; yaklaşan referandum öncesinde CHP’li belediye üzerinden algı operasyonu başlatmak ve Sarıyer Belediyesi’ne göz dağı vererek belediyeden yeni ihaleler almak…

BELEDİYE İFTİRA VE KARALAMA HABERLERİ SAVCILIĞA VERİYOR

Ancak Sarıyer Belediyesi avukatları söz konusu karalama haberleri yayınlayan internet sitesi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Avukatlar haberde gündeme getirilen faturaları da dosyaya ekleyerek bu haberleri kasıtlı olarak gündeme taşıyan kişiler hakkında çeşitli suçlardan şikayetçi olacak. Ayrıca söz konusu alımların, bugüne kadar yapılan tüm müfettiş denetimlerinden geçtiği ve hiçbir yasal soruna rastlanmadığı da belirtildi.

ŞEHİTLER VE ENGELLİLER ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU YAPANLAR ALÇAKTIR

Öte yandan CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı’ndan bazı isimler, “Cenaze evlerine, engellilere ve şehit cenazesi evlerine verilen yemeği sanki yolsuzluk yapılıyormuş gibi gündeme getirenler ve referandum öncesinde bunu algı operasyonu olarak yazanlar alçaktır. Sanki ortada yolsuzluk varmış gibi göstererek CHP’yi yıpratmaya çalışıyorlar. Belediye elbetteki cenaze evlerine, engellilere ve şehit-gazi yakınlarına yemekler verecek onlara sahip çıkacak. Eğer zaten bunu yapmazsa o zaman belediye belediye olmaktan çıkar. Bu haberi yazan kişiler rahmetli H. G.’in kemiklerini sızlatıyorlar. Parti olarak bizler de bu karalama haberleri yargıya taşıyacağız, hesabını soracağız. Haber yazmak elektronik işiyle uğraşmaya, kamera monte etmeye benzemez, bunu göstereceğiz” diye konuştular.

 

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler