GündemManşet

SANDIKLAR AÇILINCA KAZANAN TÜRKİYE OLSUN!

SARIYER GAZETESİ DİYOR Kİ;

Türkiye bugün tarihi bir gün yaşıyor. Başkanlık sistemi için EVET diyenlerle, mevcut sistemin devamından yana olup HAYIR diyenler sandıkta demokratik bir şekilde tercihlerini yapacak. Türkiye günlerdir Referandum ile yatıp Referandum ile kalktı. Herkes ülkesi için daha iyi olacağını düşündüğü EVET-HAYIR’ı anlatmaya ve kendince destek toplamaya çalıştı.

SARIYER GAZETESİ ailesi olarak diyoruz ki; sandıktan ne çıkarsa çıksın kazanan ülkemiz ve milletimiz olsun. 17 Nisan sabahından itibaren birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza hep birlikte devam etmeliyiz. Seçim sürecinde yaşanan tatlı rekabetleri ve kırgınlıkları geride bırakarak önümüze bakmak zorundayız.

KIRGINLIKLAR GERİDE KALMALI

Kim EVETÇİ kim HAYIRCI diye düşünmeden, hiç kimseye düşmanlık beslemeden, aklımızı başımıza alarak birbirimize sımsıkı kenetlenmeliyiz. Uç ve marjinal söylemler üzerinden genelleme yapmadan kimse kimseye kin beslememelidir. SARIYER GAZETESİ olarak bu süreçteki tavrımız elbette tüm okuyucularımız tarafından gayet iyi bilinmektedir. Ancak yarından itibaren kimin EVETÇİ ya da HAYIRCI olduğu kimseyi ilgilendirmemeli, sağduyuyu elden bırakmadan hepimiz ülkemizin geleceğini düşünmeliyiz. Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz, sonumuzun Irak, Suriye gibi olmasını istemiyorsak; kutuplaşmadan, birbirimize sımsıkı sarılarak ve birbirimize saygı duyarak el ele vermeliyiz. Bıkmadan usanmadan hep söylüyoruz. BAŞKA TÜRKİYE YOK!

Hepinizi ve ülkemizi çok seviyoruz! Sandıklar açıldıktan ve sonuçlar açıklanmaya başladıktan sonra sağduyumuzu lütfen elden bırakmayalım. Taşkınlığa neden olacak coşkulu kutlamalar yapmayalım. Türkiye düşmanlarını sevindirecek hadiselere ve tahriklere fırsat vermeyelim.

Kısaca 16 Nisan’ın kazananı Türkiye olsun!

SARIYER GAZETESİ – SARIYER OLAY  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir