GündemManşet

AK Parti’den ihraç edilen Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin, 150 gündür FETÖ firarisi olarak her yerde aranıyor!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ByLock kullanan 189 avukat hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin 5 aydır her yerde aranıyor. Yaklaşık 150 gündür firarda olan Akşahin, partisi Ak Parti’den de ihraç edildi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yurt dışında olduğu öğrenilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılınca Hollanda’ya kaçtığı iddia edilen Akşahin’in adı, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden de çıkarıldı.

AK PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLDİ MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞÜRÜLMEDİ

AK Parti’de İlçe Başkan Yardımcılığı yapan Akşahin, partide ilçe seçim işleri başkanı olarak görev yapıyordu. Partisinden resmen ihraç edilen Akşahin, halen Sarıyer Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapıyor. Meclis üyeliği düşürülmediği için halen belediye meclis üyesi olan Akşahin, katılmadığı meclis toplantılarında mazeretli sayılıyor. FETÖ firarisi Akşahin, Sarıyer Belediyesi’nin resmi internet sitesinde ise AK Parti meclis üyesi olarak görülüyor. Akşahin, belediye meclis toplantılarında sık sık CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç‘i FETÖ’cü olmakla suçlamıştı, son oturumda Başkan Genç’in üzerine yürümeye yeltenince mecliste gergin anlar yaşanmıştı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler