GündemManşet

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN AYVACIK’A YARDIM ELİ

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi, 5.3 büyüklüğündeki depremde büyük hasar gören Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki köylere yardım eli uzattı. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla yola çıkan yaklaşık 20 kişilik ekip, depremzede köylülere gıda ve kıyafet yardımında bulundu. Yardım ekibine Belediye Başkanı Genç’in eşi Dürdane Genç öncülük etti.

DÜRDANE GENÇ ÇOCUKLARLA TEK TEK İLGİLENDİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in eşi Dürdane Genç öncülüğünde çalışan belediye yardım ekibi, depremde hasar gören köyleri ziyaret etti. Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği konvoyda Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Saadet Ergenç’in yanı sıra yaklaşık 20 kişilik ekip yer aldı. Belediye ekipleri; Ayrıldık, Taşağıl, Yukarıköy ve Tuzla Köyleri’ne ziyarette bulundu. Ziyaretler sırasında CHP Ayvacık İlçe Başkanı Mesut Bayram, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Küçükkuyu Belediye Meclis Üyesi Seher Sözen de Sarıyer ekibine eşlik etti.

ISITICIDAN GIDA’YA KADAR HER ŞEY GÖTÜRÜLDÜ

Belediye Başkanı Genç’in eşi Dürdane Hanım, yardım dağıtımı sırasında çocuklarla ve vatandaşlarla yakından ilgilendi. Depremle ilgili bilgi alan ve köylülere moral veren Dürdane Hanım, yardımca ihtiyacı olan vatandaşların eksiklerinin giderilmesi için zaman zaman ekipleri yönlendirdi. Yardım malzemeleri arasında ısıtıcıdan, battaniyeye, kazaktan pantolona, çocuk kıyafetinden gıda malzemelerine kadar her şey düşünüldü. Ayrıca çocuklar için de çikolatalar dağıtıldı.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Depremzedelerin acısını paylaşan ve duygulu anlar yaşayan Sarıyer ekibi, köylülere Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in selamlarını ve üzüntülerini de iletti. Ekip yardım çalışmalarının tamamlanmasından sonra bölgeden ayrıldı.

ŞÜKRÜ GENÇ: ” DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAYALIM”

Öte yandan deprem konusunda açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç: “Deprem gerçeğini sürekli gündemde tutmalıyız. Yaraları sarmak elbette önemli fakat daha önemlisi bu yaraların oluşumuna engel olmaktır. Ülke olarak afet konusunda bütünlüklü politikalara ihtiyacımız var. Görmezden gelerek, depremler olduktan sonra destek vererek yeni oluşacak felaketleri engelleyemeyiz. Toplumumuzun temel değerlerinden birisi dayanışmadır. Bugün onu yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çanakkale’ye giden çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere destek vermek için orada bulunan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

          

Related Articles

One Comment

  1. BELEDİYE BAŞKANIMIZIN YAPTIĞI BU ÇALIŞMALARI ÇOK TAKDİR EDİYORUZ.
    TARABYA MAHALLESİ MUHTARI H.REFET ÜSTÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir