GündemManşet

Sarıyer Devlet Hastanesi 3 yıldır açılmayı bekliyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından 83 milyon liraya 2012 yılında ihale edilen ve 2014 yılında hizmete gireceği müjdelenen Çayırbaşı’daki Sarıyer Devlet Hastanesi tam 3 yıldır açılmayı bekliyor.

***

Yapımı yılan hikayesine dönen hastanenin bir türlü hizmete sokulamaması, yüz binlerce Sarıyerli’yi perişan ediyor. Vatandaşlar; “Seçim gündeme gelince hastane mutlaka açılır. İnsanlar perişan oluyor kimsenin umurunda değil” diye konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM-BEKİR BATU-ÖZEL HABER

Sarıyer’in hastane çilesi bir türlü bitmiyor. İlçenin hastane ihtiyacını karşılamak için faaliyete geçirilmesi beklenen Çayırbaşı Kozdere’deki Sarıyer Devlet Hastanesi’nin yapımı ise yılan hikayesine döndü.

83 MİLYONA İHALE EDİLDİ, 3 YILDIR BEKLİYOR

Herkesin merakla beklediği Sarıyer Devlet Hastanesi’nin temeli Şubat 2012 yılında atıldı, sözleşmeye göre devlet hastanesinin 2014 yılı Kasım ayında açılması ve Sarıyer halkına hizmet vermesi gerekiyordu. Ancak 83 milyon liraya ihale edilen hastane tam 3 yıldır açılamadığı için bir türlü vatandaşın hizmetine sokulamadı.

HASTANE SÖZÜ TUTULMADI HALK PERİŞAN OLDU

Sağlık Bakanlığı’nın yılan hikayesine dönen hastane projesi vatandaşları canından bezdirdi. Sarıyer halkının en büyük sorunlarından birisi olan devlet hastanesi sorunu bir türlü çözülemedi. Seçim dönemlerinde sürekli dillendirilen hastane, verilen tüm müjdelere rağmen nedense hiç açılamadı

SÖZDE 3 YIL ÖNCE AÇILACAKTI

350 yatak kapasitesiyle İstanbul’un en büyük hastanelerinden birisi olması beklenen hastane, ihale sözleşmesine göre yer tesliminden 1000 gün sonra bitirilecekti. Ancak Eski TEKEL Kibrit Fabrikası arazisi üzerinde, yaklaşık 100 dönümlük bir alanda yapılması planlanan hastane türlü gerekçelerle bir türlü bitirilemedi. Öyle ki temel atılmasından sonra hafriyat işine bile ancak 1 yıl sonra başlanabildi. Sarıyer’deki hastane çilesi CHP İstanbul milletvekili Didem Engin tarafından da geçen yıl TBMM’ye taşınmıştı. Projedeki eksiklikler ve yanlışlar yüzünden hastanenin açılması bir türlü gerçekleşemedi. Sarıyerliler, tam 3 yıldır Sağlık Bakanlığı’ndan hastaneyi açmasını ve halkın hastane çilesini bitirmesini bekliyor. Vatandaşlar; “Seçim yaklaşsın hastane hemen açılır. Çünkü Türkiye’de bu tür açılışlar ancak seçim dönemlerinde yapılır. Aksi durumda kimse oralı olmaz, vatandaşı düşünen olmaz. Varsa yoksa oy hesabı yapılır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir