GündemManşet

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Zekeriyaköy’deki kayıp altınları bulabilmek için çok sayıda kişinin ifadesine başvurdu

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Zekeriyaköy, sır olan 3 sandık altın olayıyla çalkalanıyor. İlk kez SARİYERGAZETESİ.COM‘un duyurduğu olaydan sonra dün, pek çok televizyon muhabiri ve gazeteci bölgeye akın etti.  Gazeteciler altın olayı hakkında mahalle sakinleriyle röportajlar ve bölgede çekimler yaptılar. Dün akşam ATV başta olmak üzere birçok ulusal haber kanalının ana haber bülteninde Zekeriyaköy’deki bu olay haber olarak yayınladı.

SORUŞTURMA BÜYÜDÜ, ÇOK SAYIDA KİŞİ İFADE VERDİ

SARİYERGAZETESİ.COM‘un edindiği çok özel bilgilere göre; Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kayıp altın olayını çözmek için çok sayıda kişinin ifadesine başvurdu. İnşaata giden ve çalışanların ifadesini alan polis, aynı zamanda Tan Sağtürk Akademisi’nde çalışan bazı çalışanların da bilgisine başvurdu. Sarıyer polisinin ifadesini aldığı kişilerden biri; “2 kişi bana inşaatta altın bulduk” dedi diyerek olayın detayını anlattı. Polis bunun üzerine bu kişileri gözaltına alarak ifadeye başvurdu. Olayın yaşandığı belirtilen inşaatın sahipleriyle de temasa geçen polis, Temmuz ayında yaşandığı öğrenilen temel kazısını yapan kepçe operatörünün kimliğini tespit etmeye çalışıyor.

İNŞAATA DIŞARIDAN KEPÇE OPERATÖRÜ GETİRİLDİ

İnşaat sahiplerinin normalde her zaman sabit bir ekiple çalıştıklarını ancak o gün temel kazımı sırasında başka bir yerden inşaata kepçe getirmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ifadesini aldığı çok sayıda kişinin, “evet altın olayını duyduk” demesi ve olayın 2 kişi üzerine yoğunlaşması dikkat çekiyor. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayı çözmek için titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Olayın “Şehir efsanesi mi yoksa büyük bir altın kaçakçılığı mı” olduğu yürütülen bu soruşturmanın sonucunda ortaya çıkacak. Ancak şu ana kadar gelinen noktada ve alınan ifadelerle kafalar oldukça karıştı. Öte yandan olay hakkında bilgi sahibi olanların polise başvurması isteniyor.

Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir