GündemManşet

SARIYER EMNİYETİ’NDEN TÜM VATANDAŞLARA ÇOK ÖNEMLİ UYARI: “TELEFON DOLANDIRICILARINA SAKIN PARANIZI KAPTIRMAYIN”

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gazetemize yapılan özel açıklamada; “Vatandaşlarımız; kendilerini hakim, savcı ve polis gibi göstererek telefonla para isteyen dolandırıcılara asla inanmasınlar, paralarını kaptırmasınlar. Çünkü hiçbir savcı, polis ve hakim bu şekilde talepte bulunmaz. Hemen polise başvursunlar” denildi.

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, gazetemiz aracılığıyla tüm Sarıyerliler’i uyardı. Tüm yurtta olduğu gibi Sarıyerli vatandaşların da telefon dolandırıcılarına karşı dikkat olmasını isteyen emniyet yetkilileri şu uyarılarda bulundu; “Tüm Sarıyerli vatandaşlarımız çok uyanık ve dikkatli olsunlar. Telefon dolandırıcıları vatandaşlarımızı kandırmak için sürekli iş başında. Bu dolandırıcılar; kendilerini hakim, polis veya savcı gibi tanıtarak rastgele seçtikleri insanları telefonla arıyorlar ve adınız FETÖ-PKK gibi örgütlerin soruşturmasında geçiyor. Bize para verin sizi bu soruşturmadan, tutuklanmaktan kurtaralım diye vatandaşları korkutuyorlar. Çoğu zaman da arka fonda telsiz sesi veriyorlar ya da inandırıcı olmak için farklı taktikler deniyorlar. Vatandaşlarımız sakın bu dolandırıcılara inanmasınlar ve kimseye para kaptırmasınlar. Çünkü gerçekte hiçbir hakim, savcı ya da polis insanları telefonla arayıp para ya da rüşvet istemez, vatandaşlardan böyle taleplerde bulunmazlar. Bu yüzden sakın bu telefon dolandırıcılarına inanmayın, paranızı bu dolandırıcılara kaptırmayın. Böyle durumlarda hemen 155 polisi arayın ya da en yakın karakola gidip şikayetçi olun. Vatandaşlarımız özellikle kendi etraflarındaki yaşlı çiftleri de bu konuda uyarsınlar.”  

POLİS UYARDI, BANKALAR TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI

Telefon dolandırıcıları konusunda bugüne kadar pek çok kez halkın uyarılmasına rağmen, bu tür olayların devam ettiğine dikkat çeken emniyet yetkilileri, dolandırıcıları yakalamak için olağanüstü bir çalışma gösterdiklerini ve bu suça karışan çok sayıda kişinin tutuklandığını da ifade ettiler. Emniyet yetkilileri ayrıca Sarıyer’deki tüm bankaların telefon dolandırıcılığı konusunda uyarıldığı ve şüpheli tüm vatandaşların yakın takibe alındığını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir