GündemManşet

Sarıyer Kent Konseyi boğaz gezisinde bir araya geldi

Sarıyer Kent Konseyi, çalışma gruplarının belirlenmesinin ardından boğaz gezisinde bir araya geldi. Tarihi doku, kentsel dönüşüm, turizm, kültür ve sanat çalışma grubunun organize ettiği gece keyifli saatlere sahne oldu.

SARİYERGAZETESİ.COM – EKİN YILMAZ – MERT CİN /ÖZEL HABER

Başkanlığını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yaptığı Sarıyer Kent Konseyi önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Dün akşam Kireçburnu’dan Sevgi ve Barış Teknesi’yle boğaza açılan konsey üyeleri, renkli bir organizasyona imza attı. Program, Sarıyer Kent Konseyi Başkan Vekili Aydemir Görmez’in konuşmasıyla başlarken bir birinden güzel etkinlikler de düzenlendi. Tekne turu sırasında boğaz yalıları hakkında davetlilere bilgiler veren SARIYER OLAY yazarı Mehmet Cemal Beşkardeş‘in ardından Belgrad Ormanı Koruma Gönüllüleri Derneği üyelerinin Türk Sanat Müziği dinletisi katılımcıları mest etti.

Aydemir Görmez: “İstanbul’un en güzel ilçesindeyiz”

Sarıyer Kent Konseyi Başkan Vekili Aydemiz Görmez, program dolayısıyla yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Sarıyer’de yaşayan, Sarıyer’de çalışan tüm Sarıyerlileri ilgilendiren Sarıyer’in güzelliği için refahı yüksek bir seviyede yaşaması için yaşamın içinde olan sizlerin ve bana göre İstanbul’un en güzel ilçesindeyiz. Sizlerle birlikte İstanbul’u ve Sarıyer’i ne kadar daha geliştirebiliriz ne kadar daha katkı sağlarız sizlerin katılımlarınızla destek bekliyoruz. Bugünkü bu etkinliğimizi düzenleyen çalışma gruplarımıza şahsım adına teşekkür ederim. Bu katılımı bizler mutlaka Sarıyer’in kent konseyinin çalışma gruplarının toplantılarına katkı sağlamanızda bizim için çok önemli. Bu tabii ki bugün için yapılan bir gezidir. Bu geziyi Sarıyer’in tarihi yalılarını tanıtmak amaçlı yapıyoruz. Bunu düzenleyen de bir kent konseyi çalışma grubu. Demek ki bundan sonra bu çalışmalara sizler de en azından şu anda Sarıyer Kent Konseyine vakıf olduğunu, Sarıyer Kent Konseyinin sizlerle birlikte paydaş olaraktan tamamen gönüllüğe dayalı tamamen Sarıyer Belediyesinin ve Sarıyer Kaymakamının Sivil toplum kuruşunun destekleriyle düzenlemiş olduğumuz ve bundan sonrada sadece böyle gezilerde değil Sarıyer’in her türlü etkinliğinde sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Sarıyer’imiz için Sarıyer’in rahatı için refahı için ne yapılması gerekiyorsa hepimiz Sarıyer’de yaşıyoruz ve çalışıyoruz. Sizlerin desteğini esirgememenizi rica ediyorum. Bundan sonraki katılımlarda Kent Konseyinin iletişimine girerseniz bütün çalışma gruplarında sizin de katkılarınız bekliyorum. Güzel bir akşam geçireceğimizi umuyorum. Katılan tüm Sarıyerli paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. ”

Mehmet Kılıç’ın şiirleri eşliğinde devam eden gece Kireçburnu’nda çekilen toplu fotoğrafla son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir