GündemManşet

Sarıyer Kent Konseyi’nde Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Hibe Programı Hakkında Bilgilendirme yapıldı

Sarıyer Kent Konseyi öncülüğünde; Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik  Hibe Programı Hakkında Bilgilendirme yapıldı.

Sarıyer Kent Konseyi, son başvuru tarihi 18 Ağustos 2017 olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” teklif çağrısı hakkında bilgilendirme yapmak üzere Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde 26 Temmuz 2017 tarihinde bir toplantı düzenledi.

Toplantı Sarıyer Kent Konseyi Başkan vekili Aydemir Görmez‘in yaptığı konuşmayla başladı, Uzman Murat Çekiç, proje başvuru sürecine ve başvuru uygunluk kriterlerine sunumunda değinerek, onlarca STK temsilcisini konu hakkında aydınlattı.

Sivil toplum kuruluşları, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ülkemizin AB üyeliği sürecinde en önemli aktörlerden biri olarak kabul edilmekte. Bu önemin bir göstergesi olarak, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracının 2014-2020 yıllarını kapsayan ikinci döneminde, “sivil toplum” ayrı bir öncelik alanı olarak kabul edilmiştir. Bu dönemde yaklaşık 190 milyon Avro tutarında kaynağın sivil toplumun ve sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi için kullandırılması öngörülmektedir.

Sarıyer Kent Konseyi öncülüğünde; Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik  Hibe Programı Hakkında Bilgilendirme yapıldı.

Sarıyer Kent Konseyi, son başvuru tarihi 18 Ağustos 2017 olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” teklif çağrısı hakkında bilgilendirme yapmak üzere Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde 26 Temmuz 2017 tarihinde bir toplantı düzenledi. Toplantının açılışını Sarıyer Kent Konseyi Başkan vekili Aydemir Görmez’in yaptığı toplantıda, uzman Murat Çekiç, proje başvuru sürecine ve başvuru uygunluk kriterlerine sunumunda değinerek , onlarca STK temsilcisini konu hakkında aydınlattı.

Sivil toplum kuruluşları, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ülkemizin AB üyeliği sürecinde en önemli aktörlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu önemin bir göstergesi olarak, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracının 2014-2020 yıllarını kapsayan ikinci döneminde, “sivil toplum” ayrı bir öncelik alanı olarak kabul edilmiştir. Bu dönemde yaklaşık 190 milyon Avro tutarında kaynağın sivil toplumun ve sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi için kullandırılması öngörülmektedir.

Bu kapsamda, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar HibeProgramı” teklif çağrısı yayınlanmıştır. Toplam bütçesi 1.750.000 Avro olan hibe programının amacı STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, lobicilik ve savunuculuk faaliyetlerinin desteklenmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesidir.

Bu çerçevede STK’lar tarafından hazırlanacak projelere azami 60.000 Avro, asgari 40.000 Avro destek sağlanacaktır. Proje başvurularının 18 Ağustos 2017 tarihine kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılması gerekmektedir. 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler