GündemManşet

Sarıyer Sivaslılar Derneği’nde toplu istifa depremi!

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) yönetiminde yer alan AK Partili isimlerin topluca istifası gündemi sarstı. Peki “Yoğun siyasi parti çalışmaları” mazeretiyle gerçekleşen istifaların sırrı ne?

SARİYERGAZETESİ.COM-HABER MERKEZİ

Sarıyer’in en etkili derneklerinden birisi olarak gösterilen Sarıyer Sivaslılar Derneği, şu günlerde yaşanan toplu istifa depremiyle sarsıldı. Başkanlığını iş adamı Ali Genç’in yaptığı derneğin yönetiminde yer alan AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda görevli 7 isim topluca istifa etti. Sarıyer Yenigün’ün haberine göre istifaların resmi gerekçesi ise; “yoğun parti çalışmaları”. İstifa eden isimler şöyle; Hüseyin Coşgun, Metin Ateş, Verda Yiğit, Ahmet Kuzpınar, Nezaket Tekinşemsi, Alaattin Yıldırım, Cengiz Tekin.

AK PARTİLİLER NEDEN İSTİFA ETTİLER?

Peki SASİDER yönetiminde yer alan bu isimler birden bire neden topluca istifa etti? Ufukta bir seçim çalışması ya da siyasette olağanüstü bir süreç yaşanmadığı için “yoğun siyasi çalışmalar” mazereti ise haliyle pek inandırıcı görülmüyor.

ÖNCE İFTAR SONRA AKŞENER ZİYARETİ

Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre SASİDER’deki toplu istifanın nedeni, AK Parti’nin ilçe protokolüne Fuat Paşa Oteli’nde verdiği iftara kadar dayanıyor. İftara davetli olan SASİDER Başkanı Ali Genç, iddiaya göre yemekte kendisine yer gösterilmemesi ve organizasyondaki aksaklık nedeniyle sinirlenip iftar yapmadan otelden ayrılmıştı. Yerel basına iftarda yaşadıklarını anlatan ve AK Parti yönetimini sert bir dille eleştiren Genç, bu konudaki rahatsızlığını basın yoluyla kamuoyuyla paylaşmıştı. İşte bu olayla başlayan SASİDER, AK Parti arasındaki soğuk rüzgarlar iddiaya göre Ali Genç’in yeni bir parti kurma hazırlığındaki Meral Akşener tarafından ziyaret edilmesi ve bu olayın basına yansımasından sonra farklı bir boyut kazandı. Sarıyer siyasetinde konuşulanlara göre işte bu iki olay, SASİDER’deki toplu istifaların yaşanmasında etkili oldu. İftarla başlayan soğuk rüzgarın, Akşener ziyaretinin basında yer almasıyla istifaya dönüştüğü ifade ediliyor. Sarıyer kamuoyu tarafların bu konuda yapacakları açıklamaları merak ediyor.

Bir yorum

  1. Değerli arkadaşlar asıl yönetim kurulunda olmak için bir çok kişiyi devreye koyup ancak sadece yedek 7sirada yer bulabilen bir arkadaşın istifa etmsini mantigim almıyor. Diğer 6 arkadaşlar hayatlarında başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir