GündemManşet

SARIYER SİYASETİ BU İDDİALARI KONUŞUYOR: CHP’Lİ SARIYER BELEDİYESİ’NE KENDİSİNİ KAYYUM ATATMAYA ÇALIŞAN KİŞİ KİM?

SARIYER GAZETESİ/ KULİS HABER

Sarıyer siyasetinde şu sıralar ilginç olaylar yaşanıyor. Ne kadar doğru bilinmez ancak kulislerde konuşulanlar oldukça dikkat çekici… Kulislere yansıyan bilgilere göre; Sarıyer’de bazı siyasetçiler CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne kayyum atatabilmek için Sarıyer – Ankara hattında yoğun ve kirli bir diplomasi yürütüyor.

KENDİNİ KAYYUM ATATMAK İSTEYEN KİŞİ KİM?

Siyasi kulislere yansıyan iddialara göre, Sarıyer’de son dönemde ismini öne çıkarmaya çalışan bir siyasetçi, kendisini Sarıyer’e kayyum olarak atatmak istiyor. Bunun için de yürütülen yoğun propagandalara kendince fikir babalığı yapıyor. İddiaya göre söz konusu kişi, kendisinin kayyum olarak atanılacağından o kadar eminmiş ki yakın çevresine şimdiden ihale sözü bile veriyormuş.

SİPARİŞ HABERLERLE KAMUOYU YARATILMAK İSTENİYOR

CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne kendisini kayyum olarak belediye başkanı yaptırmak isteyen yeni yetme siyasetçinin, gizli bir FETÖ’cü olduğu da konuşulan iddialar arasında… İddiaya göre bu ismi siyasete sokanlar da FETÖ camiasıymış. İddiaya göre; bu kişinin siyasette aktif olarak rol almak istemesinin nedeni de kendisinin FETÖ’cü kimliğini gizlemek istemesiymiş. Kendi partisi içinde de tepkilere neden olan bu kişinin, sipariş haberlerle 5. sınıf internet sitelerine parayla haber yaptırdığı ve Sarıyer Belediyesi hakkında karalama kampanyası yürüterek sözde kayyum için kamuoyu oluşturmaya çalıştığı konuşuluyor. Kulislere göre; Sarıyer’de belediyeye yönelik 7 yıl önce yapılan operasyonu yeniymiş gibi lanse ederek, kamuoyu oluşturmaya çalışan siyaset çetesinin türlü hukuk cambazlıklarıyla kayyum mücadelesi verdikleri belirtiliyor. Kayyum meraklısı bu kişinin; elektronik tamircisi bir kişiye internet sitesi kurdurarak harçlık vererek sipariş yazılar yazdırdıkları konuşuluyor.

KULİSLER DOĞRU MU YOKSA DEDİKODU MU?

İşte Sarıyer siyaseti son günlerde bu olayları konuşuyor. İddiaların hedefindeki isimler ve siyasetçiler kimler? Gerçekten birileri, halkın oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanını siyasi kulislerle ve türlü hukuk oyunlarıyla siyasi darbeyle düşürmek ve kendilerini kayyum olarak atatmak mı istiyor? Yoksa tüm bunlar bir dedikodudan mı ibaret?

CUMHURİYET SAVCILIĞI İNCELEME BAŞLATABİLİR

Sarıyer Gazetesi olarak, sorumlu gazetecilik anlayışımız gereği bu kulislerin doğruluğunun araştırılmasını istiyoruz. Eğer bu kulisler basit bir dedikodu değilse, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı‘nın konuyla ilgili işlem yapabileceği konuşuluyor. Sarıyer Gazetesi‘ne konuşan bazı siyasetçiler; kayyum kumpası hesabı içinde olanların savcılık tarafından tespit edilmesini ve gerekli işlemlerin yapılmasını istediklerini söylüyor. Zira iddialar ve söylentiler çok ciddi..

Bakalım Sarıyer siyaseti daha ne olaylara ve kulislere şahit olacak… İzleyip hep birlikte göreceğiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir