GündemManşet

YÜZME MERAKLILARINA MÜJDE! TARABYA’DA ALTIN KULAÇ YÜZME HAVUZU, YÜZMEYİ SEVEN HERKESE KAPILARINI AÇTI!

8 yıl önce yüzmenin duayeni olan Özüak'lar tarafından kurulan Altın Kulaç Yüzme Kursları, İstek Okulları bünyesinde hizmet veriyor. İstanbul'da Acıbadem, Göztepe, Çamlıca ve Florya'da hizmet veren Altın Kulaç, Tarabya'da da Sarıyerlilerin yüzme hikayelerinde rol oynuyor.

Çocuk ve yetişkinler için lisanslı eğitmenler tarafından eğitimlerin verildiği kurslar Türk yüzmesine de katkı sağlıyor. Altın Kulaç Yüzme Kursları; OPET ve KOÇ gibi markalarla da çalışıyor.

Altın Kulaç Yüzme Kursları kurucusu, antrenör olarak birçok kez olimpiyatlara giden ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ali Özüak Sarıyer OLAY‘a açıklamalarda bulundu.

Yüzme sporuna gönül veren bir ailenin sekiz yıl önce kurduğu Altın Kulaç Yüzme Kursları’nın çalışma ve ekip bütünlüğü sağlayarak büyüdüğünü belirten Ali Özüak, “Türk yüzme sporuna katkı sunan Altın Kulaç Yüzme Kursları’nda çalışmaları Marmara Üniversitesi öğrencilerim ve mezun olan antrenör arkadaşlarımla yürütüyorum. İstek Vakfı’nın değerli öğretmenleriyle de çalışıyoruz. Hem yönetim olarak hem de eğitmen olarak bize katkıda bulunuyorlar” dedi.

AVUSTRALYA EĞİTİM SİSTEMİ

Ali Özüak, yüzme sporuna hem çocukları hem de yetişkinleri alıştırmak için kendilerini sürekli geliştirdiklerini vurgulayarak, “Dünyada uzun yıllardır en etkili yüzme sistemlerinden biri olan Avustralya eğitim sisteminde, 3 yaştan başlayan çalışma düzeni var. 3-4 yaş , 5-6 yaş, 7-11 yaş grupları ve yetişkin gruplarına profesyonel yüzme eğitimi veriyoruz. Her grupta sorumlu eğitmen koordinatör ve teknik sorumlu antrenör var. Beraberinde de konusunda uzman lisanslı çalışanlarımızla eğitim sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

SÜREKLİ GELİŞİM

Altın Kulaç Eğitim Kursları bünyesinde eğitim gören 4 yüzücü İstanbul Bölge Karmasında yer alıyor. Ali Özüak, 8 yıla dayanan çalışmaları neticesinde bu başarıya ulaştıklarını belirterek “Kendi eğitmenlerimizi senede iki kez Özüak Yüzme Eğitim Programı’na alıyoruz seminerler düzenliyoruz. Her ay değerlendirmeler yapıyoruz. Her ayın Çarşamba akşamları Acıbadem İstek Okulu’nda toplanarak değerlendirmelerde bulunuyoruz. Antrenör eğitimi olarak da yenilikleri takip ediyoruz. Uluslararası Sertifika Programı’nda yer alan ilk yardım kurslarına katılıyoruz. Bütün eğitmenlerimiz bu kurslara katılmak zorunda. Bizimle çalışan bütün eğitmenlerimizin hem antrenör hem de cankurtaran belgesi ve de ilk yardım sertifikası var” dedi.

BÜTÜN EĞİTMENLER SERTİFİKALI

Uluslarası ve Ulusal Sualtı Federasyonu‘nun kendilerine lisanslı eğitmenler sağladığını belirten Ali Özüak, “Bütün havuzlarımızda çalışan eğitmenlerimizin sertifikası var. Ten temaslı çalışmalar yapıldığı için eğitmenlerimizi pedogojik eğitime tabi tutuyoruz. Çocuklarla mesafeyi koruyarak çalışmalarını sağlıyoruz. Suda neoplan cinsi materyall giyiyorlar. Eğitim programlarımızda hocalarımız her anlamda eğitimli” diye konuştu.

YÜZME SEVDALILARI TARABYA’YA

Yüzme sporunun hem bedensel hem de ruhsal etkisine vurgu yapan Ali Özüak “Yüzme sporu öncelikle suda can güvenliği açısından yaşamı sürdürme becerisidir. Bu bir ihtiyaçtır. Çocuk ilk kulacı attığı zaman o kulaç altın kulaçtır. Çocuğun hayatı öğrenmesiyle gelişen beceridir bu. Altın Kulaç’ta eğitim görenler bir adım öndedir.Daha iyi eğitimg örüyorlar bir kaza anında sudan kurtaracak yeteneği kazanıyorlar. Yüzme sporu, fizyolojik ve anatomik olarak kasların her yönüyle çalıştığı spordur. Belli kalp hastalıklarında obezite rahatsızlığında eklem sıkıntısı çekenlerde kilo vermede kullanılan önemli bir yetenek. O yüzden altın değerinde iş yapıyoruz. Bugüne dek yaklaşık 4 bin kişiye yüzme kursu verdik. Tarabya’daki kursumuzda da profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde çocuk ve yetişkin herkesi yüzmeye bekliyoruz” dedi.

BİREBİR VE GRUP EĞİTİMİ

Tarabya İstek Okulları bünyesinde hizmet veren Altın Kulaç Yüzme Kursları’nda birebir ve grup dersleri uygulanıyor. “Çalışmalar suya alışma, suda durma, suda ilerleme şeklinde gerçekleşiyor. Birebir eğitimler altışar paketli çalışmalar halinde sürüyor. Yetişkin grup çalışmaları da seviyelere göre belirleniyor. Butik çalışma yapıyoruz. Daraltılmış gruplar halinde çalışıyoruz” diye konuşan Ali Özüak “Her gün okul dışı saatlerinde kursumuz var. Hafta içi ve hafta sonu gruplarımız var. Yazın anaokullarına hizmet veriyoruz. İstanbul içi ve dışında yarışmalara katılıyoruz. İstek Okulu bünyesindeki yetenekli çocukları ve dışarıdan gelen çocukları yüzme sporuna alıştırıyoruz. 3 öğrenci potansiyelimiz var” dedi.

ALTIN KULAÇ YÜZME KURSU
TARABYA İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK KAMPÜSÜ
Tarabya Mahallesi, Tarabya Bayırı Cad. No:60 34457 Sarıyer/İstanbul
TLF: 0543 284 45 18 / www.altinkulac.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir