GündemManşet

SARIYER’DE, AK PARTİ’NİN “EVET” ÇADIRINA ÇİRKİN SALDIRI!

AK Parti’nin Sarıyer Merkez’de kurduğu “evet” çadırı, kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi yaşanan çirkin olay, “Kim hangi düşünceye sahip olursa olsun, demokrasi dışı davranışlar asla kabul edilemez” dedirtti.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’de Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafının bulunduğu tanıtım çadırı ile farklı yerlere asılan pankartlar, kesilerek parçalandı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Bal, yaptığı açıklamada, ilçe meydanına iki gün önce, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasını anlatan broşürleri dağıtmak amacıyla tanıtım çadırı kurduklarını ve ilçenin farklı noktalarına “evet” oyu verilmesini teşvik eden 100 pankart astıklarını söyledi.

“NE YAZIK Kİ ÇADIRLARIMIZI KESMİŞLER”

Sabah ilçeyi dolaştıklarında şok olduklarını belirten Bal, şunları anlattı: “Ne yazık ki bu sabaha karşı Sarıyer merkezde bulunan çadırımıza böyle bir saldırı gerçekleşmiş. Çadır ve pankartlar kesilerek parçalanmış. Sayın Başbakanımızın fotoğrafına tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bunlar bizi yıldıramayacaktır. Bunlar daha çok çalışmamız açısından bize güç verecektir. Yeter artık, söz milletindir. Sarıyer halkı, sandıkta bunun hesabını soracaktır.” Bal, olayın takipçisi olduklarını ifade ederek, “Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, edecek. Tanıtım çadırını keserek parçalayan ve tüm pankartları tahrip edenlerin kim olduğunun tespit edilmesi için gerekli mercilere müracaat edeceğiz. Tahammülsüz bir zihniyetle karşı karşıyayız. Kendimizi ifade etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

NOT: Sarıyer Gazetesi olarak demokrasi dışı bu tür çirkin saldırıları kınıyoruz. Fikirler ne olursa olsun, şiddete dayalı bu tür girişimleri asla tasvip etmiyoruz. Emniyet yetkililerinin bu tür saldırıları gerçekleştirenleri tespit ederek gerekli işlemleri yapacağına inanıyoruz. Ak Parti’ye de geçmiş olsun diyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir