GündemManşet

SARIYER’DE AKŞENER BOMBASI! 40 KİŞİLİK LİSTEDE YOK YOK!

 

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Deneyimli ve sevilen siyasetçi Meral Akşener’in kuracağı, isminin Merkez Demokrat Parti (MDP) olacağı konuşulan yeni parti, Sarıyer’de çok ses getirecek isimlerle siyasete hazırlanıyor. Tıkanan Türk siyasetinde yeni bir umut olan ve herkesimden ismi bir araya getirmeyi amaçlayan yeni partinin, Sarıyer’de 40 kişilik güçlü bir liste hazırladığı ve listeye son şeklinin verilmek üzere olduğu öğrenildi. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre, Sarıyer’de siyasete ilk kez giren ilçenin sevilen ve etkili bir isminin hazırladığı listede sürpriz bomba isimler var. Listede, siyaset simsarlarına yer verilmediği ve her bir ismin titizlikle seçildiği öğrenildi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI, EMEKLİ BAŞSAVCI VE EMNİYET MÜDÜRÜ DE VAR

Bugüne kadar yüzlerce kişiyle yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda büyük ölçüde tamamlanan listede, şimdiye kadar siyasete ilk kez girecek isimlerin yanı sıra Eski bir belediye başkanı, Eski bir başsavcı, emekli seçim müdürü, emekli emniyet müdürü, mühendisler, mimarlar, dernek başkanı, bilişim uzmanı, eczacı, muhasebeci, iş kadını, iş adamları, esnaf, ev kadını gibi çok farklı kesimlerden isimler var. Listede özellikle kadınlara ağırlık verildiği öğrenildi. Her partiden isimlerin yer aldığı listede ağırlığın CHP’de olduğu, siyasi sürtüşmeye ve çekişmeye neden olacak isimlere ise kesinlikle yer verilmediği öğrenildi. Sarıyer’deki Akşener yapılanmasının genel merkezin talebi dahilinde hazırlandığı konuşuluyor.

LİSTEDE VATAN HAİNLERİ VE FETÖCÜLERE YER YOK

Listeler hazırlanırken, isimler üzerinde detaylı analizler yapıldığı, başta FETÖ terör örgütü olmak üzere hiçbir örgütle bağı ya da sempatisi olmayan isimlerin tek tek seçildiği belirtildi. Yeni partide; vatanını, devletini, milletini, ülkesini ve bayrağını seven herkesle görüşülebileceği belirtildi. Sarıyer’de yeni partiye ilginin beklenenden daha çok olduğu ve listelerde ciddi bir eleme yapılmak zorunda kalındığı öğrenildi. Sarıyer Gazetesi’ne değerlendirmede bulunan yetkili bir isim; “Parti resmen kurulup listeler açıklandığında Sarıyer siyaseti günlerce bu isimleri konuşacak. Bu listedeki isimlerin siyasette yer almasıyla birlikte ilçe siyasetinin çıtası bir anda 50 kat birden artacaktır. Bundan şimdiden emin olabilirsiniz. Bu kadar net ve emin konuşuyorum. Listelerimizde her partiden isimler var ancak hiçbir partinin devamı algısı asla olmayacak. Ülkesini, devletini, bayrağını seven, Atatürkçü, milliyetçi ve cumhuriyete gönülden bağlı herkese kapımız açık olacak. Terör sevdalılarına ve sempatizanlarına ise asla ama asla geçit yok” diye konuştu.

GELİŞMELERİ SARİYERGAZETESİ.COM’DAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ!

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler