GündemManşet

SARIYERLİLER CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni  Sarıyer’de coşku ile  kutlandı. Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin,Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Aygün, gazilerin ve çok sayıda Sarıyerli vatandaşın da katılımıyla ihtişamlı bir tören gerçekleşti. 

SARİYERGAZETESİ.COM / EKİN YILMAZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  törenine; Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve  İlçe Jandarma Komutanı  Ahmet Aygün ile  birlikte birçok vatandaşın katılımı oldu. Sarıyerliler; her yıl olduğu gibi bu yılda; coşku, heyecan,birlik ve beraberliğin olduğu renkli bir törene imza attı.

DUYGULANDIRAN TÖREN: “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Tören konuşmacıların günün anlam ve önemini vurgulayan açılış konuşmalarından sonra gerçekleşti.  Dalgalanan ay-yıldızlı bayrak Sarıyerlileri 94 yıl öncesine götürdü.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İstiklal Marşı  ve saygı duruşu ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirtmek üzere kürsüye çıkan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin duygularını şu sözlerle ifade etti: ”Birlikteliğimizi koruduğumuz sürece ne içeride ne de dışarıdan bu millete düşmanlık edenler hain emellerine asla ulaşamayacaklardır. Değerli Sarıyerliler bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramınızı tekrar kutluyor hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Ne mutlu türküm diyene!”

ÖĞRENCİLER HEYECANLA BEKLEDİ

Tören devam ederken; 7’sinden 70’ine kadar herkes heyecanla töreni izledi. Kimi zaman alkış kimi zaman salladıkları bayraklarla heyecanlarını yansıttılar. Tören de Şükrü Genç, Kaymakam Bilgin ve Ahmet Aygün okullarda başarı gösteren öğrencilere ödüllerini dağıttılar.

Şiir dinletileriyle devam eden törende Sarıyer Hüseyin Kalkavan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi‘ni eğlenceli bir folklor gösterisi yaptı. Gösteriyi herkes heyecanla izledi. Tören Vehbi Koç Vakfı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin bando takımının gösterisiyle tören sona erdi.

 

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir