GündemManşet

SARIYER’DE “HAYIR ÇADIRLARI”NA YOĞUN İLGİ!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesinde siyasi partilere ait çadırlar yoğun ilgi görüyor. AK Parti, Sarıyer Merkez’de, Ayazağa ve Hacıosman’da “evet” çadırı kurarken, CHP de Sarıyer Merkez, İstinye, Ayazağa ve Hacıosman’da çadır kurdu. Seçime günler kala çadırlara herkesimden yoğun ilgi var.

HAYIR ÇADIRI’NDA HAYIRLI SOHBETLER

CHP’nin ilçe genelindeki “hayır” çadırlarında ise şu sıralar oldukça hareketli çalışmalar yapılıyor. CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda görevli olan ve demokrasi mücadelesine katkı sunmak isteyen çok sayıda kişi çadırlardaki çalışmalara gönüllü olarak katılıyor. Her yaştan vatandaşın ziyaret ettiği ve bilgilendirildiği çadırlarda misafirlere çay ikramında da bulunuluyor. Neden hayır denilmesi gerektiği anlatılan çadırlarda, hoş sohbet de eksik olmuyor. Çadırlardaki emekçiler misafirleriyle yakından ilgileniyor.

İSTİNYE VE MERKEZ ÇADIRLARI’NA ZİYARET

Öte yandan SARIYER OLAY ve Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, CHP’nin Sarıyer Merkez ve İstinye Çadırları’nı ziyaret ederek partililere “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. Sarıyer Merkez Çadırı’nda emekçiler Hürriyet Uzun, Arzu Melek ve İbrahim Yücel ile çay sohbetinde bulunan Batu, CHP’lilere çalışmalarında başarılar diledi. Gazeteci Batu, İstinye Çadırı’nda ise Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Metin Akman, Karadeniz’in gülen yüzü Raşit Güner ve semtin sevilen ismi Cahit Gül başta olmak üzere birçok partili ile hayır çadırında buluştu. Hayır çadırındaki keyifli sohbetin ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Çadırdaki partililer, 16 Nisan’daki referandumda sandıktan çıkacak sonuçlar hakkında yüzdelik tahminlerde bulundu.

HACIOSMAN’DAKİ HAYIR ÇADIRINDA YOĞUN TEMPO

Öte yandan partililerin en yoğun çalıştığı noktalardan Hacıosman Metro Çıkışındaki Hayır Çadırı’nda ise ilçenin kadın ve gençlik kolları yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda kişi çalışmalara aktif olarak katılıyor. Gün boyu çadırda görev alan partililer, bugüne kadar yüz binlerce kişiye broşür dağıttı ve binlerce kişiye 16 Nisan’da neden “hayır” denmesi gerektiği konusunda bilgilendirmeler yaptılar.

İŞTE ÇADIRLARDAN RENKLİ KARELER

     

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler