GündemManşet

Yaşar Kemal Kültür Merkez’inde şiirler Cumhuriyet için okundu

 

Cumhuriyetimizin 94.yılı kutlamaları kapsamında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Sarıyerlilerle buluşan ünlü edebiyatçı Prof. Dr. Ataol Behramoğlu ile müzisyen Haluk Çetin şiirlerini Cumhuriyet için okudu.  

Sarıyer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Cumhuriyet etkinliklerinde ünlü şair Ataol Behramoğlu ve sanatçı Haluk Çetin Sarıyerlilere şiir dolu bir gece yaşattı. “Cumhuriyet ve Bağımsızlık Şiirleri” başlığı altında gerçekleşen etkinlikte sevilen müzisyen Haluk Çetin,  Behramoğlu’nun bestelerini gitar eşliğinde seslendirdi. Nazım Hikmet şiirleri ve Zülfü Livaneli eserlerinin de okunduğu gecede, halk ozanı Aşık Veysel 123.yaş günün de anıldı.

CUMHURİYET DEVRİMDİR

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde olmaktan dolayı gururlu olduğunu dile getiren Behramoğlu, Yaşar Kemal’le olan dostluğundan bahsetti. Cumhuriyet’in aydınlanma felsefesi temellerinde kurulduğunu söyleyen şair: “Türkiye Cumhuriyeti dünya ölçüsünde büyük bir devrimdir. Mustafa Kemal Atatürk gibi devrim önderinin çıkması rastgele bir iş değil. Türkiye, aydınlanma değerlerini savunacak güçtedir.” dedi.

Programın sonunda Behramoğlu kitaplarını, Haluk Çetin ise CD’lerini sevenleri için imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir