GündemManşet

Şükrü Genç: “Helalleşme masaları kuracağız”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan kurtulması için yapacaklarını anlattı, “Helalleşme masaları kuracağız” diye konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM-HABER MERKEZİ

Özel bir televizyon kanalında gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, dikkat çekici mesajlar verdi. Helalleşme masalarında Sarıyer Belediyesi’nin öncü olacağını belirten Başkan Genç, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şu sıkışık dönemi en az hasarla atlatmanın yolu kendi kültürümüze, özümüze, folklorumuza dönmektir. Helalleşme masaları kurmamız gerekiyor. Musalla taşına gitmeden önce helalleşmenin şimdiden ortamını yaratmamız lazım. Ben bu sözü duyunca çok duygulandım. Çok geç kalma durumunda bu işlerin çözümsüzlüğü de çok net bir şekilde çıkacaktır ortaya.” dedi.

MUSALLADA HERKES HELAL EDİYORUM DİYOR AMA

Toplumun her kesiminden insanı bu projede bir araya getireceklerini belirten Şükrü Genç, “Bizim temelimizde geleneklerimiz var. Bu konuda bütün herkesi akademisyenlerden, toplumun her kesiminden insanları bir araya toplayacağız. Musallada herkes ‘helal ediyorum’ diyor ama o anlık bir söz. Neyi kandırıyoruz biz? Biz gerekirse bu masayı Mardin’de, Diyarbakır’da da kuracağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu problemleri hemen çözebilecek, olaylara objektif bakabilen insanlar burada olacak. Bu toplantıda biz adalet yürüyüşünü de, 15 Temmuz’u da konuşacağız; o gece verdiğimiz şehitlerimizi de gazilerimize de konuşacağız onların aileleriyle helalleşeceğiz” dedi.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir