GündemManşet

BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ, BELEDİYE MECLİSİNDE AK PARTİLİLER’E SESLENDİ; “İMZAYI BEN ATTIM, GEREKİRSE BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIRIM, YETER Kİ HALKIMIZIN TAPU SORUNU ÇÖZÜLSÜN”

Sarıyer Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci oturumu Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Pazartesi günü yaşanan kavgaların aksine biraz daha sakin geçen mecliste zaman zaman sataşmalar ve gerginlikler yaşandı.

***

Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı’yla ilgili imar ıslah planları AK Parti ve CHP’lilerin oylarıyla meclisten geçti. AKP’li Nurettin Çelik’in bu teklif meseleye çözüm değil demesi üzerine Başkan Şükrü Genç; “Ortada bir hata varsa altındaki imza benim, bedelini ödemeye hazırım. Ancak gelin önce bu insanların tapu sorununu hep birlikte çözelim” dedi.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ikinci oturumu kavgasız ama yine sataşmalı geçti. Pazartesi gün yaşanan yumruklaşmaların aksine biraz daha sakin geçen toplantıda, zaman zaman iki parti üyeleri arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Yüzlerce kişinin katıldığı toplantıda, Rumeli Hisarı Mahallesi ile Kazım Karabekir Mahallesi’nin tapu sorunun çözümü için komisyondan geçen imar ıslah planlarının oylaması yapıldı. Karar, AK Parti ve CHP’lilerin oylarıyla oy birliği ile meclisten geçti. Ancak mecliste yapılan konuşmalarda renkli bölümler dikkat çekti.

ŞÜKRÜ GENÇ: “İMZAYI BEN ATTIM, BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIRIM”

“Ben 7-8 yıldır Sarıyer’de belediye başkanlığı yapıyorum, nasipse bu 15-20 yıl daha olacak” diyerek söze esprili bir dille başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mecliste şunları söyledi; “Merak etmeyin biz bu imar konusunu çok yakın takip ediyoruz. Dönüşümü yapılmakta olan bölgelerde en büyük problemin mülkiyet problemi olduğunu gördük. Çünkü hak sahibi olmayanların yani mülkiyeti bulunmayan vatandaşların protokole dahil edilmediğini gördük. Hatta bu Armutlu konusunda Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile bu konuyu tartıştık. Biz istiyoruz ki sizin üzerinde evinizin olduğu arsaların tapusu size verilsin, bizim mücadelemiz bu. Aslında size bu hak verildi, tapu tahsis belgeleriyle verildi. Ve biz bunu vatandaşlardan yana garanti altına alınmasını istiyoruz. Siz bana belediye başkanlığı yetkisi verdiniz, biz de tüm arkadaşlarımızla uzun yıllar süren bir çalışma yaptık. Nereden gerekiyorsa oradan hukuki görüşler aldık, her kesimden bu çalışmamıza destek istedik. Ve uzun çalışmalardan sonra bu işin finaline geldik. Siz bizi CHP’li belediye başkanı seçtiniz. Biz de Sarıyer Belediyesi iktidarında bu sorunun halkın lehine döndürülmesi için karar aldık. Bizim amacımız en erkeni 35-40 sene olan hatta 100 seneye kadar çıkabilir, bu bölgelerde yaşayan vatandaşların hak sahibi olabilmelerini sağlamak. Benim amacım oradaki insanlarımızın hak sahibi olduğunun tescillenmesi. Önce Sarıyer halkına bu haklarını verelim, insanların hak sahibi olduklarını gösterelim. Sonrasında ne konuşacaksak konuşuruz. Eğer burada bir eksik ya da hata yapmışsak, altında benim imzam var, ben bunun bedelini ödemeye hazırım. Ama yeter ki halkımızın bu tapu sorunu çözülsün”

İlgili Makaleler

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN FIKRALI MESAJ

Öte yandan mecliste konuşan Belediye Başkanı Şükrü Genç, anlattığı ayılı fıkra ile de dikkat çekti. Başkan Genç şu fıkrayı anlattı: “Temel ile Dursun bağına zarar veren bir ayının peşine düşmüş, Temel ayıyı tam sıkıştırmış tüfeğiyle nişan alacakmış, vuracakmış. Dursun demiş ki “Ula Temel yazık bu ayıya, onun da yavruları vardır. Biz bağımızı yeniden yaparız”. Temel ikna olmuş, ama ayı o anda gelip ikisini de dövmüş. Aradan zaman geçmiş, Temel ile Dursun yine ayının peşine düşmüş, Temel tam vuracakken Dursun yine engel olmuş. “Yazıktır ayını da yavruları var”. İkisi yine dayak yemiş. Aynı durum birkaç kez yine tekrarlamış. Sonunda Temel yine bir gün ayıyı vuracakken, Dursun tam omzuna dokununca Temel dönüp demişti ki; “ Ula Dursun bana açık söyle sen ayıdan yana mısın benden yana mı?”

NURETTİN ÇELİK: “NE OLUR İYİ DÜŞÜNÜN”

Oylama öncesi ayağa kalkarak salondaki vatandaşlara seslenen AK Parti Grup Başkanı Av. Nurettin Çelik, “Biz grup olarak bu kararın doğru bir karar olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü bu bir çözüm değil, bu bir plan değil, meseleyi çözmüyor. Yarın şu ya da bu şekilde bu iş karşımıza gelirse biz bu vebali almıyoruz. Bu vebal Şükrü Genç’e aittir. Biz bunu söylüyoruz. Biz vebali almayacağımızı söylüyoruz ve siz istediğiniz için evet oyu veriyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>