GündemManşet

Şükrü Genç’ten, “Adalet mitingi” için yoğun mesai!

 SARİYERGAZETESİ.COM-ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Maltepe’de milyonlarca kişinin katıldığı “Adalet Mitingi” için yoğun bir mesai harcadı. Günler öncesinden başlayan hazırlıklarda aktif olarak görev yapan Genç, mitingin yapıldığı Pazar günü ise olağanüstü bir çalışma trafiği sergiledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile günlerce Adalet Yürüyüşü’nde birlikte yürüyen Genç, bizzat Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla miting organizasyonunun A Takımı’nda çalıştı.

ENGELLİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Belediye Başkanı Şükrü Genç, mitinge katılan vatandaşların ve il dışından gelen partili belediye başkanlarının meydandaki yerlerine hızlı bir şekilde ulaşmalarında yardımcı olurken, diğer yandan da engelli vatandaşların mitingi rahat bir noktadan izleyebilmeleri için aktif olarak çalıştı. Başkan Genç, miting meydanında sıradan bir görevli gibi çalışmayı ve vatandaşlara yardımcı olmayı ihmal etmedi. Vatandaşlarla bol bol sohbet eden ve özellikle mitinge katılan engellilerle yakından ilgilenen Başkan Genç, meydandaki mütevazı tavırlarıyla kendisini tanıyan, tanımayan çok sayıda kişinin gönlünü kazandı.

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN TEŞEKKÜR MESAJI

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Adalet Yürüyüşü’ne katılan ve adalet mücadelesine destek çıkan herkese teşekkür etti. Bu konuda bir bildiri yayınlayan Genç, mesajında şu ifadelere yer verdi; ”

TEŞEKKÜR 
Adalet 
Dün, Bugün ve Yarın
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 gün önce Ankara Güven Park’tan başlattığı adalet yürüyüşü dün akşam gerçekleştirilen büyük miting ile sona erdi. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve toplumun tüm kesimlerinden insanları buluşturan, herkes için olmazsa olmaz olan adalet kavramı oldu. Biz yöneticilerin, kanaat önderlerinin en önemli hedefi ve görevi her şeyden önce toplumun huzur, barış, hoşgörü ve sevgi içerisinde yaşamasını sağlamak olduğunu çeşitli platformlarda defalarca dile getirdim. Saydığım bu kavramların hayat bulmasının altında yatan temel olgu ise “adalet”tir. Adaletin; etnik, dini, siyasi veya herhangi bir ayrım olmaksızın herkese eşit uygulandığı bir ortamda ancak sevgiden, huzurdan, birlik ve beraberlikten söz edebiliriz.
Dün akşam düzenlenen miting de dahil olmak üzere hiç kimsenin burnu dahi kanamadan gerçekleşen adalet yürüyüşünü başlatan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, emeği geçen herkese ve başta Sarıyerliler olmak üzere katılım gösteren tüm adalet yolcularına teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir