GündemManşet

TETİKÇİLERİN AÇIKLAYAMADIĞI GERÇEK! MERSİN’DEKİ 137 SAYFALIK ERKAN KARAASLAN İDDİANAMESİNDE ŞÜKRÜ GENÇ’İN Ş’Sİ YOK!

Sarıyer siyasetinin gündeminden düşmeyen FETÖ’cü Erkan Karaaslan olayında ilginç gerçekler gün yüzüne çıktı. Sarıyer Gazetesi; FETÖ terör örgütü mensubu olduğu ve belediyeler üzerinden örgüte para aktardığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Erkan Karaaslan’ın da aralarında bulunduğu toplam 32 sanıklı davanın Mersin’deki 137 sayfalık iddianamesine ulaştı.

Mersin Cumhuriyet Savcısı Talip Akgedik’in hazırladığı ve Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 137 sayfalık iddianamede “Sarıyer” ismi sadece tek bir yerde geçiyor, iddianamede Şükrü Genç’in adı hiçbir yerde geçmediği gibi Başkan Genç’i ilgilendiren tek bir satır bile bulunmuyor.

127. SAYFADA “TEK SATIRDA” SARIYER GEÇİYOR

İddianamenin 127. sayfasında Erkan Karaaslan’ın sorguda verdiği ifadesinde iş yaptığı belediyeler arasında pek çok belediyeyle birlikte Sarıyer ismini de söylemesinin dışında farklı hiçbir bilgi ya da ayrıntı bulunmuyor. Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın numaraları ise şöyle; SORUŞTURMA NO: 2016/34689 -ESAS NO: 2016/14445- İDDİANAME NO: 2016/1530

İDDİANAMEDE 3 MÜŞTEKİ YER ALIYOR

Sarıyer Gazetesi’nin ulaştığı ve tüm sayfalarını tek tek incelediği 137 sayfalık iddianamede, 3 isim müşteki olarak geçiyor. Mersin’de oturan bu isimler Hasan Dündar, Yaşar Celal Arslan ve Mustafa Gars… 32 sanıklı iddianamenin ilk bölümünde 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında detaylar yer alıyor. İddianamenin bazı bölümlerinde ise polisin sanıklarla ilgili yaptığı telefon kayıtlarının dökümleri de ayrıntılı olarak yer alıyor.

GERÇEKLER ORTAYA ÇIKTI, HESAPLAR BOZULDU

Hatırlanacağı üzere Fetöcü Erkan Karaaslan olayı nedeniyle Sarıyer Belediye meclisinde zaman zaman tartışmalar yaşanıyor ve bu olay üzerinden kimi internet siteleri Sarıyer Belediyesi’ne tehdit amaçlı aba altından sopa gösteriyordu. Ancak Sarıyer Gazetesi’nin Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 137 sayfalık iddianameyi gün yüzüne çıkarması, Sarıyer kamuoyundaki bilgi kirliliğini de gidermiş oldu.

İŞTE O İDDİANAMENİN GİRİŞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir