GündemManşet

Topbaş’ın yerine Avukat Temel Başalan mı geliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa etmesinden sonra gözler yerine gelecek isme çevrildi. Ordulular, hemşehrileri deneyimli siyasetçi Avukat Temel Başalan‘ın Topbaş’ın yerine getirilmesini bekliyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Topbaş’ın yerine bu göreve kimin getirileceği merak konusu oldu. Göksel Gümüşdağ’ın ismi öne çıkarken, kulislerde Gümüşdağ’ın Emine Erdoğan’ın yeğeninin kocası olması nedeniyle siyasi eleştiri konusu yapılabileceği ifade ediliyor.

ORDULULAR BAŞALAN’A TAM DESTEK VERİYOR

Diğer bir beklenti ise AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Temel Başalan. Hemşehrileri Ordulular’ın büyük destek verdiği Başalan’ın, Topbaş’ın yerine getirilmesi halinde İstanbul’a büyük hizmetlerinin olabileceği belirtiliyor. Büyük umutla beklenen atama kararının, İstanbul’da 2. nüfusa sahip Ordulular ve İstanbul’da faaliyet gösteren 360 dernek ve federasyonlar tarafından merakla beklendiği öğrenildi. Avukat Temel Başalan’a hemşerilerinin tam destek verdiği, bu destek mesajlarının sosyal medyada yüz binlerce kişiye ulaştırıldığı görüldü.

AVUKAT TEMEL BAŞALAN KİMDİR? 

Ordu Mesudiye doğumlu. Ordu’nun yetiştirdiği başarılı siyasetçilerden biri olan Av. Temel Başalan, İstanbul siyasetinde Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra başarılı çalışmaları ile Ordulu hemşerilerini en iyi şekilde temsil ediyor. Aynı zamanda Kağıthane Belediyesi meclis üyesi olan ve AK Parti’de yaptığı siyasetin karşılığında güzel hizmetler yapan Başalan, son başarısını İstanbul Büyükşehir Belediye meclisinde göstererek grup başkan vekili olması ile başarmıştı. Yaptığı dürüst ve samimi siyasetinin karşılığında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapacak bütün tecrübelere sahip, şaibesiz bir tecrübe ve yeteneğe sahip olduğu konuşuluyor.

 

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir