GündemManşet

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ SARIYER ŞUBESİNİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesinin kongre tarihi 26 Kasım olarak belirlendi. Kongrenin seçimlerinde çoğunluk sağlanamadığı taktirde 3 Aralık tarihinde ikinci kongre yapılacak.

Türk Kadınlar Birliği’nin kuruluş amacı: Kadının siyasal haklarını elde etmesi ve sosyal yaşama eşit olarak katılmasının sağlanmaktadır. Türk Kadınlar Birliğinin misyonu şu sözlerle destekleniyor:

“Biz Türk Kadınları toplumsal ve siyasal yaşamda hak ettiğimiz yeri almalıyız. Önce Türk Kadınlarını bilinçlendirmeli ve eğitmeliyiz. Onlara daha fazla şey istemelerini ve bunlara nasıl ulaşacaklarını anlatmalıyız. Amacımız Türkiye’de kadın ve erkeğin toplumsal, ekonomik ve siyasal eşitliğidir.”

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi Başkanı Hülya Demir’in; ‘tüzük de olduğu gibi “Toplum Merkezleri” ile Türk Kadınlar Birliği,hedef kitle olan kadının sağlığı, eğitimi ve örgütlenmesine, Yerel Yönetimleri ve Devleti de katmayı başarmıştır.  Bu yüzden yapılacak olan seçime tüm Sarıyerli Kadınları bekliyoruz.’ ifadelerinde bulundu. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir