GündemManşet

Ünlü oyuncunun ölümüne neden olan kazada yeni gelişme

Trafik kazasında Erdal Tosun’un ölümüne yol açtığı nedeniyle suçlu görülen şüpheli sürücü Nihat Şaki tutuklandıktan sonra tahliye edilmişti. Tekrar incelenen davada Nihat Şaki’nin ‘asli kusurlu’ olduğu belirlendi.

Maslak, Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağında meydana gelen kazada Şaki direksiyon hakimiyetini kaybederek Tosun’un kullandığı araca çarpmıştı.

Tosun, tavan kısmı çöken aracının içinde sıkışmıştı. Bir saat sonra Tosun araçtan çıkarılmış, ancak yaşamını yitirdiği belirlenmişti.

İfadesinde “Çok hızlı değildim. Yağmur da yağıyordu. Bir su birikintisi vardı. Oraya girerken frene bastım. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Şuurumu kaybetmiştim. Suçsuzum, serbest bırakılmamı talep ediyorum” diyen Şaki tutuklanmış, ardından kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle tahliye edilmişti.

YOLDA SORUN YOK, TOSUN KUSURSUZ

Şaki’nin refüjü fark etmeyip çarptığı ve karşı şeride doğru havalanarak Tosun’un aracına çarptığının kaydedildiği raporda, Tosun’un kusursuz olduğu ve yolda da herhangi bir sorun bulunmadığı da belirtildi.

DOKUZ YILA KADAR HAPİS İSTENİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali Karabulut tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Şaki hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme neden olma’ suçundan üç yıldan dokuz yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

 

KAYNAK: Diken.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir