GündemManşet

Sarıyer’de 45 valeye polisten ceza

İstanbul’da son 1 yılda ilçe ekipleri tarafından 150 vale görevlisine işlem yapıldı. Sarıyer’de 45 valeye de ceza kesildi.

Kaydedilen verilere göre ise son 8 ayda trafik ekipleri tarafından yapılan taşıt yolu ile yaya yolu üzerinde trafik güvenliğini tehlikeye sürükleyen 756 valenin hepsine 95TL trafik cezası uygulandı. Habertürk’ün haberine göre kaçak otoparkçılık yapan valelere de ayrı bir operasyon düzenlendi. Park yasak olduğu yerleri kaçak otopark haline getirmiş olan 15 kişi hakkında ise işlem başlatıldı. Bu kişilerin cezasının ise 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası, ve 5 bine güne kadar ise adli para cezası uygulanıyor.

SARIYER’DE 45 VALEYE CEZA KESİLDİ

Valelere en çok ceza Beşiktaş’ta kesildi. Son 8 ayda Beşiktaş ilçesinde 223 vale görevlisine trafik cezası uygulandı. Trafik cezalarında bir diğer sırada Bakırköy 175 ceza ile geliyor. Üçüncü sırada Beyoğlu 135 ceza ile yer alıyor. Aynı zamanda Kadıköy’de 133 Ceza, Fatih’te 45 ceza ve Sarıyer ilçesinde 45 vale görevlisine trafik cezası uygulandı. Trafik ekipleri tarafından yapılan kaçak otoparkçı operasyonun da Fatih ilçesinde 4 Sarıyer ilçesinde 4 Beyoğlu’nda 3 Kadıköy’de 3 ve aynı zamanda Bahçelievler’de 1 kişi olmak üzere toplamda 15 vale görevlisine adli işlem yapıldı. Yetkililer tarafından trafik ekiplerince vale görevlilerine yönelik olan operasyonların da aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler