GündemManşet

Vapurlar Sarıyer’den binlerce kişiyle “adalet” için kalktı!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

25 gün süren ve bugün biten Adalet Yürüyüşü’nün sonunda Maltepe’de yapılacak dev miting için yurdun dört yanından olduğu gibi Sarıyer’den de binlerce kişi Maltepe’ye akın ediyor. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı‘nın organize ettiği 4 noktadan kalkan vapurlar, binlerce kişiyi Maltepe’deki miting alanına götürdü. Saat 14:00’te Sarıyer Merkez (İDO İskelesi yanı), saat 14:15’te  Kireçburnu (Haydar Aliev Parkı), saat 14:30’da Emirgan (Sütiş karşısı) ve saat 14:45’te Rumeli Hisar (Aşiyan) iskelesinden kalkan vapurlar, ellerinde Türk bayrağı bulunan binlerce Sarıyerliyi mitinge taşıdı. Mitinge Sarıyer’den çoğunluk CHP camiasından olmak üzere her partiden çok sayıda vatandaşın katılması dikkat çekti.

ADALET YAZAN TİŞÖRTLER GİYDİLER

Üzerinde “Adalet” yazan tişört giyen ve şapkalar takan Sarıyerliler, sloganlar ve şarkılar eşliğinde mitinge götürüldü. Vapurlara, parti bayraklarının ya da siyasi partiyi çağrıştıran hiç bir pankartın asılmadığı görüldü. Vapurdaki vatandaşlar boğaz geçisi sırasında bol bol fotoğraf çektirmeleri ve zaman zaman sosyal medya hesaplarından canlı yayınlar yapmaları dikkat çekti. Boğaz kenarındaki mekanlarda, sahillerde ve çay bahçelerinde bulunan yüzlerce kişinin de adalet vapurundakilere el salladıkları ve destek çıktıkları görüldü.

ŞÜKRÜ GENÇ, ORGANİZASYONUN A TAKIMINDA

Öte yandan Sarıyer Belediyesi ekipleri de günlerdir miting için çalışmalar yapıyor. Sarıyer Belediyesi’ne bağlı temizlik ekipleri mitingin yapılacağı alanda saatler öncesinden temizlik çalışmaları yaparken, pek çok konuda da mitinge lojistik destek veriliyor. Günlerdir “adalet yürüyüşüne” katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de miting organizasyonunun protokol bölümünde görevli olduğu ve bizzat Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla organizasyonun sağlıklı yürütülebilmesi için partinin A takımıyla birlikte çalışmalar yaptığı öğrenildi. Programın beyin takımında görevli olan Belediye Başkanı Genç’in, İstanbul dışından gelecek CHP’li ilçe, il ve Büyükşehir Belediye Başkanlarını organize eden çalışmalarda görevlendirildiği belirtildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir