GündemManşet

YENİ BELEDİYE BİNASINDA YEMEK VEREN ŞÜKRÜ GENÇ’TEN MUHTARLARA: “GERÇEK CUMHURBAŞKANLARI SİZLERSİNİZ”

 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’nde önümüzdeki haftalarda açılacak yeni hizmet binasında düzenlediği yemekli toplantıda muhtarları, meclis üyelerini ve birim müdürlerini ağırladı.

NEVRA YERLİKAYA/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binasında düzenlediği yemekli toplantıya 38 mahalle muhtarı, meclis üyeleri, birim müdürleri tam katılım gösterdi. “Siyaseten ayrı düşünüyor olabiliriz ama bütün muhtar arkadaşlarımdan çok ciddi destek aldım” diye sözlerine başlayan Başkan Şükrü Genç, “Belediyenin bütün çalışanlarına ve özelikle bana ciddi desteklerinden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bana göre gerçek cumhurbaşkanları sizlersiniz. Daha önce de burada ekmek arası yemek yemiştik şimdi ise bina içinde masada yemek yiyoruz. Bu da başlangıç olsun” dedi.

“CEPTE HİÇBİR ŞEY YOKKEN İŞE BAŞLADIK”

Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binasının temelinin atıldığı dönemden söz eden Başkan Şükrü Genç, “Cebimizde hiçbir şey yokken, hiçbir yerden destek almamışken yola çıktık. Umutla çıktık. Bundan sonra bize çok iş düşüyor. Muhtarlarımıza da çok iş düşüyor. Binalar yapılır önemli olan işlerliğidir. Bu binada 700 personel olacak. Hepsinin hiç aksatmadan çalışmalarını devam ettirmesi gerekir. Amaç bu binayı yapıp insanlara maksimum hizmet sağlamaksa daha planlı hareket etmek zorundayız. Belediye çalışanlarım denizde yüzdü ama okyanusta hiç yüzmedi. Çalışanlarımız ve muhtarlarımız kendini eğitecek ve halkımızın da eğitilmesine katkıda bulunacağız. Her zaman söylediğimiz şey sürdürülebilirliğin temek kriteri katılımcılıktır. Bunu sağlamak zorundayız” dedi.

“AK PARTİ, MAHALLE SORUNLARINI ÇÖZEMEZSE VERSİN BİZ ÇÖZELİM”

“Dünyanın en güzel ilçesi olan Sarıyer’i bütün insanlarıyla daha güzel ve yaşanır bir hale getirmek zorundayız” şeklinde konuşan Genç, “Sarıyer binalarıyla da örnek olacak. Ama üretkenliğiyle ve çalışkanlığıyla. Bu bina insan için üretecek. Dolayısıyla yolumuz uzun işimiz zor. Bugüne dek hep planladıklarımızı yaptık bundan sonra yarını planlayacağız hem de planladıklarımızı yapacağız. Muhtarlarımıza da çok iş düşüyor. Her gün kendimizi geliştirmek zorundayız. Burası Sarıyer’in yarınının oluştuduğu merkez olması açısından çok önemli. Bugünkü iktidarı iktidar yapan mahahallelere hizmet bu iktidara yakışır. 94’te Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanı olmasıyla başlayan süreçte onu seçen insanlar gecekondularda yaşayan insanlardı. AK Parti hükümetinin 15 yıldır hükümet olmasını sağlayan da bu mahallelerdir. Bu hükümetin bu mahallelerin sorunlarını çözmesi yakışır çözmezlerse de vebali onların. Çözemezlerse versinler biz çözelim. Çözeriz. Bir ülkeyi en güçlü kılan şey kendi insanıdır. Ülkenin yasaları ve parlemontosu ne kadar kuvvetliyse o ülke o kadar kuvvetlidir” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in konuşmasından sonra Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, misafirlere binayı gezdirerek binayla ilgili teknik bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir