GündemManşet

Yoğun sağanak yağış İstinye’yi göle çevirdi

İstanbul’da yoğun yağışın en çok etkilediği semtlerden Sarıyer’de yağmurun ardından İstinye Caddesi göle döndü.

SARİYERGAZETESİ.COM / ALEYNA ÖZYURT

Dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşatırken, en çok yağış alan yer ise Sarıyer oldu. Sarıyer İstinye’de birden bastıran sağanak yağış yolları göle çevirdi. Trafik kilitlendi ve birçok araç yolda mahsur kaldı. Gece saatlerinden  itibaren etkili olan sağanak yağış sebebiyle birçok yerde su baskını meydana geldiği belirtildi.

Kuvvetli yağış daha da şiddetlenecek

İstanbul’da bu sabah metrekareye 60 kilogram yağış düştü. Kuvvetli yağışın öğlen saatlerinde etkisini artırıp, akşama kadar fırtına şeklinde  devam etmesi bekleniyor.

Sarıyer belediyesi uyardı

Sarıyer Belediyesi, Fen işleri ve temizlik ekiplerinin sahada olduğunu belirterek, “Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın. Ekiplerimize yardımcı olun” uyarısını paylaştı. Sarıyer Belediyesi, vatandaşların acil bir durumla karşılaşmaları halinde “444 1 722” numaralı çağrı merkezine ulaşmalarını istedi. Yapılan çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmamasını isteyen Sarıyer Belediyesi’nin açıklamasında “Özellikle dere kenarlarında bulunan yollarda su taşkınları sebebiyle su seviyesi araç lastik boyunu aşmaktadır. Ev veya iş yerinde su baskını yaşayan vatandaşlarımızın müdahale için İSKİ (185) ve itfaiyeyi (110) bilgilendirmeleri gerekmektedir. Yoğun yağıştan dolayı toprak kayması riski ile karşı karşıya olan vatandaşlarımız ivedilikle 444  1 722’yi arayabilirler” ifadeleri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir