ManşetSektörel

Dünyanın en ünlü gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker, Cenk Ataç öncülüğünde artık Zekeriyaköy’de…

Dünyanın en köklü Gayrimenkul Danışmanlık markalarından biri olan Coldwell Banker (CB) artık Zekeriyaköy’de… Sektörde tam 111 yıllık deneyime sahip CB’nin Bölge Temsilcisi VOG Gayrimenkul Broker-Owner’i Cenk Ataç, SARIYER OLAY’a konuştu, gayrimenkul sahiplerine dikkat çekici tavsiyelerde bulundu.

NEVRA YERLİKAYA/ÖZEL RÖPORTAJ

1906 yılında San Francisco’da Colbert Coldwell ve Arthur Banker ortaklığında kurulan ve 111 yıldır konut, lüks konut ve ticari Gayrimenkul Danışmanlığı alanlarında aracılık hizmetleri veren CB, milyonlarca insanın hayalinin gerçekleşmesine yardımcı oldu, olmaya da devam ediyor. Sektörün dev ismi Coldwell Banker artık Sarıyer Zekeriyaköy’de… CB Bölge Temsilcisi VOG Gayrimenkul Broker-Owner’i Cenk Ataç, SARIYER OLAY’a CB’yi ve gayrimenkul sektörünün son durumunu değerlendirdi.

Sarıyer’de üç yılı aşkın süredir al-sat yaptıktan sonra bu işi profesyonel iş hayatına taşımak istediğini belirten Cenk Ataç, “Bu anlamda elbette dünyanın en iyilerinden olan CB’yi tercih ettim. CB, dünya çapında profesyonellik ve güvenilirlik standartlarını belirleyen sektörün öncüsü bir kurumdur. CB, insanların gayrimenkul alım ve satım kararını hayata geçiren bir kurumdur. Ben de CB global kültürünü Türkiye’de, ülke başkanımız Dr. Gökhan Taş önderliğinde sürdüren CB Türkiye’ye katıldım” dedi.

NEDEN ZEKERİKAKÖY?

Gayrimenkul sektöründe kazandığı birikim ve tecrübeyi CB çatısı altında Zekeriyaköy’de yaşatmak istediğini ifade eden Cenk Ataç, “Zekeriyaköy, Avrupa yakasının yükselen yıldızıdır. Farklı yaşam anlayışı ile de İstanbul’un en özel kalmış yerlerinden biri olan Zekeriyaköy çok güzide bir yerdir. Burası, özel okullar ve devlet okulları, hastaneler, doğal yaşam alanları gibi özellikleriyle insanların hemen hemen bütün ihtiyaçlarına cevap veren bir bölge. İstanbul’un en fazla değerlenen bölgelerinin başında gelen Zekeriyaköy önümüzdeki dönemde artacak konut çeşitliliği de dikkate alındığında ve doğru pazarlama yöntemleri ile hak ettiği yere gelecektir. Ben ve ekibim de bu özelliklerinin ışığında bölge insanının ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” şeklinde konuştu.

NEDEN COLDWELL BANKER?

CB Bölge Temsilcisi VOG Gayrimenkul Broker/Owner’i Cenk Ataç gayrimenkul danışmanlarının CB’yi tercih etmelerinin başında profesyonel ve modern çalışma ortamının geldiğini vurguladı. “Danışmanlarımız son derece konforlu ve rahat bir alanda sadece işlerine odaklanır. Gayrimenkul danışmanlarımızdan aylık sabit ücret almıyoruz. Ve yüzde 100’e varan paylaşım sistemimiz var. CB, dünyada danışmanları en fazla ciro elde eden birinci şirkettir. Bütün danışmanlarımız Türkiye’deki müşteri alt yapısına ulaşabilir ve böylece sektöre hızlı bir giriş yapabilir. CB ayrıca Google alt yapısı ve REIDIN analizi ile teknolojiyi en etkin kullanan firmadır. Sektörde en önemli şey “çalışan memnuniyetidir”. Biz de bu özelliği en yüksek taşıyan firmayız. ” dedi.

ATAC; “PROFESYONEL FİRMAYLA ÇALIŞILMALI”

CB’nin çalışma sloganının “Biz komşumuzun evini, potansiyel komşu adayımıza sunuyoruz” olduğunu ifade eden Cenk Ataç, insanların kendilerine güven veren markalar aradığını belirterek bu güvenin adresinin CB olduğunu belirtti. Ataç, gayrimenkulünü pazarlamak isteyenlere de önemli tavsiyelerde bulunarak, “Firmaya, en kıymetlilerinizden birinin anahtarını veriyorsunuz. İnsanlar, muhatap oldukları firmanın faaliyet alanının sadece gayrimenkul olmasına dikkat etmelidir. Bu işi profesyonel yaptığından emin olunan firmayla yola çıkılmalıdır. Firmanın, vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi gibi olmazsa olmaz belgelere sahip olması gerekir. Firmanın, gayrimenkulün pazarlanması için kullanacağı pazarlama araçlarının örnekli bir sunumu olmalı. Profesyonel olan firmanın çözüm ortakları olur, insanlar bunu sormaktan çekinmesin. Bütün bunlar yerine geliyorsa gayrimenkul anahtarı gönül rahatlığı ile teslim edilebilir” dedi.

CENK ATAÇ KİMDİR?

1975 yılında İstanbul’da doğan Ataç, aslen Bursalı’dır. Lise öğrenimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Cenk Ataç, Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu. Yurt dışında eğitimine devam eden Cenk Atraç, Otel ve Konaklama Yöneticiliği ve Lojistik üzerine master yaptı. Ataç, iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

Coldwell Banker VOG Gayrimenkul
Ormanada girişi
Zekeriyaköy-Sarıyer
Tel: (0212) 289 80 80

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler