ManşetSektörel

“Güvenli inşaatlar için doğru adres: NED YAPI”

Esenyurt’ta iş adamları Dinçer Aktaş, Mehmet Şenyıldız ve Av. Necati Yıldırım ortaklığında kurulan NED Yapı, hayata geçirdiği bir birinden kaliteli projelerle inşaat sektöründe adından söz ettiriyor. Güvene dayalı müşteri portföyü oluşturduklarını söyleyen ve yeni projelere hazırlanan şirket yöneticileri SARIYER OLAY’ın sorularını yanıtladı.

ÖZEL RÖPORTAJ/ SARIYER OLAY

Esenyurt Kıraç Mahallesi’nde bir yıl önce kurulan NED Yapı, yaptığı kaliteli inşaatlarla kısa sürede sektörün öncülerinden olmayı başardı. Özellikle Bulgaristan göçmeni vatandaşların yaşadığı Muhacir Mahallesi’nde binalar yapan şirket oluşturduğu güvenle de birçok rakibini geride bıraktı. NED Yapı; iş adamları Dinçer Aktaş, Mehmet Şenyıldız ve Av. Necati Yıldırım ortaklığında kuruldu.

NED Yapı’yı diğer şirketlerden ayıran en büyük özelliğin müşterilerle dostluk ilişkisi kurmak olduğunu vurgulayan Dinçer Aktaş, “Hedef kitlemizde bilinçli müşteriler var. Dinamik ve yenilikçi ekibimizle insanlara en başta güven veriyoruz. Onların paralarını heba etmelerini istemiyoruz. Bu nedenle onları ofisimizde ağırlıyoruz arkadaşlık ve dostluk ilişkisi kurarak en kaliteli evlere sahip olmalarını sağlıyoruz” dedi.

ÜÇ ORTAKLI PROFESYONEL FİRMA

Köy olan Kıraç Mahallesi’nin 1994 yılından sonra gelişmeye başladığını ifade eden Aktaş, “Bu mahallenin günden güne gelişen bir yapısı var. NED Yapı kurulalı bir yıl oldu. NED Yapı üç ortaklı bir şirket. Hepimizin kendi bağımsız şirketlerimiz vardı, birleştirip tek çatı altında buluştuk. Şu anda kentsel dönüşüme yöneldik.  Eskileri yıkıp yenilerini yapıyoruz. Şu anda 50. dairemizi yapıyoruz. 1 yıl içinde kendi öz sermayemizle daireleri tamamladık. 40 daire teslim ettik. Kısa zamanda teslim ediyoruz. Göçmen vatandaşlarımızın ağırlıkta olduğu Muhacir Mahallesi’nde evler yaptık ve teslim ettik. Bizim  için yer ayırımı yok. Biz ticaret yapıyoruz mahalle ayırımı yapmıyoruz. Araştırmalar yapıyoruz.  NED Yapı olarak Esenyurt bölgesi bizim emekleme alanımız. Burada çamurun içinde kavrulacağız sonra siteler yapacağız. Burada kendi arsalarımız var bunların üzerinde siteler oluşturacağız” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ SİTE YAPMAK”

Hedeflerinin arasında site yapmak olduğunu belirten Dinçer Aktaş, “Biz bundan sonra emin adımlarla büyümeyi hedefliyoruz.  Bu büyüme karsız büyüme olmayacak. İçi boş büyüme değil, tamamen öz sermaye ve nakit akışı ile büyümeden söz ediyoruz. Bugüne dek hiçbir zaman çek kullanmadık, nakit kullandık. Nakit çalışmak inşaat sektöründe daha karlıdır.” dedi.

ŞENYILDIZ: “REKLAMIMIZ MÜŞTERİMİZDİR”

NED Yapı kurucu ortaklarından Mehmet Şenyıldız da şirketin inşaatlarının kaliteli olduğunu belirterek “Yapılarımızın yer malzemesinden duvar malzemesine dek her malzemesi çok kalitelidir. Bu bölgede ankastre mutfak ve klima kullanan firma sayısı azdır. Belki de biz ilk olduk. Biz hem kaliteli daire yapıyoruz hem de satıyoruz. Fiyatlarımız diğer dairelerle aynıdır ama kalite üst düzeydedir. Açığımızı da nakit akışıyla kapatıyoruz. Ben parayı kullanarak kaliteyi ucuza veriyorum.  Müşteri kitlemiz de bunu bilen müşteridir. Pazarlıkçı milletiz ama bizimle fazla pazarlığa girişmezler. Hedef kitlemiz bilinçli müşteriden oluşuyor. Bilmeyen insana satış yapamayız. Müşteri müşteriyi getirir. Biz bu mantıkla bakarız. Reklamımız müşteridir. Yeniliğe açık ve bilinçli olan müşteriyi hedefliyoruz.” dedi.

“ÇARPIK YAPILAŞMA SON BULMALI”

NED Yapı’nın genç ve dinamik bir yapıyla kaliteyi hedeflediğini ifade eden Şenyıldız, “Bir yaşındayız ama kalitemiz ortada. Rahatlığı ve huzuru sağlayacak yapılar yapıyoruz. Devletten destek bekliyoruz. Burası deprem bölgesi. Kentsel dönüşümden yararlanma durumumuz var ancak kullanamıyoruz. Kullanıyoruz ama etkili olmuyor. Biraz daha bunun üzerinde durulur, destek verilirse inanıyorum ki çarpık yapılaşma son bulur eski binalar yenilenir. Sonuçta deprem ne zaman olur belli değil. Biraz daha vatandaşı koruma altına almış oluruz” diye konuştu.

NED Yapı kurucu ortaklarından Avukat Necati Yıldırım da Esenyurt bölgesinin çehresinin değişmesi gerektiğini ifade ederek “Bu anlamda NED Yapı inşaatlarıyla birçok ilki başarmış durumda. Burada yaşamı daha modern hale getirmemiz gerekir. Esenyurt bölgesi de yatırımcıların yeni gözdeleri arasında yer alıyor. İmara açılan bölge oldu. İstanbul’un kaosundan ayrılmak isteyenler geliyor buraya ve sanayi bölgesi olduğundan iş olanağı fazla. Modern yapılaşma sağlanıyor. Bu anlamda insanlar da kaliteli evlerde yaşamak istiyor. Hedefimiz Beylikdüzü” dedi.

YILDIRIM: “SARIYER’DE DE PROJELER YAPACAĞIZ”

Avukat Necati Yıldırım, yatırımcıların gözünü diktiği ilçelerden olan Sarıyer’e de geleceklerini belirterek, “Ticarete açık olduğumuz için her yere açılacağız. Sarıyer’e de geleceğiz. Sarıyer için de güzel projelerimiz var. Kaliteyi oraya da taşıma planımız var. Zaman içinde karşıya da açılacağız. Biz bir anda koşalım demiyoruz. Sağlam adımlarla gidiyoruz. Biz güven esaslı çalışıyoruz. Kalite anlayışımızdan ve elbette güvenden şaşmadan insanları en modern ve huzurlu evlere kavuşturacağız” dedi.

“EV ALACAKLAR DİKKATLİ OLSUN”

Esenyurt bölgesinde birçok inşaat firması olduğunun altını çizen Yıldırım, ev almak isteyenlere tavsiyelerde bulundu. Yıldırım, “ İnsanlar tercihini artık iyiden yana yapıyor. Araştırmacı insanlar hata yapmıyor. Ev almak isteyenler öncelikle muhatap olacakları firmayı araştırsınlar. Sorunlu firma ile muhatap olmasınlar. Firmanın işlerini görsünler. Bu işi bilen insandan ev alsınlar. Kimse mağdur olmasın.  Herkes emekçi. Paraları heba olmasın. Ev alıp iki sene sonra masraf edip tadilat yapmasın. Dikkatli davransınlar. Bir yandan kredi ödemek diğer yandan tadilat yapmak kötü. Ucuza ev aldık diye sevinenler sonra masraf ediyor ödedikleri paranın iki katını tadilata veriyorlar. NED Yapı’da böyle sorunlar asla yaşanmaz. Evleri A’dan  Z’ye tamamlayarak teslim ediyoruz. Bizim burada gece ve gündüz kavramımız yoktur. Müşteri bize her zaman ulaşabilir. Onlar için çalışıyoruz. Profesyonel ve dinamik bir ekip oluşturduk. Yenilikçi, sokağı ve piyasayı bilen insanlarla yola devam ediyoruz. İnsanlara kaliteli evler teslim etmek kaliteli bir ekiple olur. İş güvenliğinden de asla ödün vermiyoruz. Bütün çalışanlarımız iş güvenliği kanunlarına uygun olarak çalışmaktadır” dedi.

ÖZLEM ŞENDİR: “YAŞAMA DEĞER KATIYORUZ”

NED Yapı Satış Pazarlama Müdürü  Özlem Şendir, uzun yıllar gayrimenkul sektöründe çalışarak edindiği deneyimleri NED Yapı’da kullanıyor. NED Yapı’nın dinamik ve  yenilikçi çizgiden şaşmadan hareket ettiğini vurgulayan Şendir, “Bugüne dek birçok insanı  ev sahibi yaptık. İnşaat ustalarımızdan satış danışmanlarımıza kadar herkes özveri ile çalışıyor. İnsanların huzurlu yuvalara kavuşması bizi de mutlu ediyor” diye konuştu.

“NED Yapı yaşamı daha modern hala getiriyor” şeklinde konuşan Özlem Şendir,”Beylikdüzü Esenyurt lokasyonunda 89 bin TL’den başlayan fiyatlarla insanları ev sahibi yapıyoruz. Ankastre set ve klima olan ultra lüks dairelerimiz en küçük detayına kadar planlanarak inşa ediliyor. Sloganımız “NED, yaşama değer katar”. Yaşama değer katmaya insanların hayatında iz bırakmaya devam edeceğiz. Profesyonel ekibimizle çalışıyoruz. Genel Koordinatör Samet Çelikkaya, İnşaat Sorumlusu Koray Güdücü ve bütün çalışma arkadaşlarımız ile NED Yapı bünyesinde özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Adres: Hürriyet Mahallesi Gazi Caddesi (Eski Atatürk Caddesi)

No: 38 Kat:1 Ofis:6 34550 Esenyurt- İstanbul telefon0850 339 0714 

E-Mail:

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir