ManşetSpor

Atalay’ın Sarıyer aşkı görenleri şaşırtıyor

Hollanda’da yaşayan ve down sendromlu olan 26 yaşındaki Atalay Altam, 15 günde bir âşık olduğu takımın maçlarını izlemek için Sarıyer’e geliyor.

Sarıyer’in hiçbir maçını kaçırmayan Atalay Sarıyer nereye giderse âşık olduğu renklerin peşinde oraya gidiyor. 18 yıl önce İstanbul’dan ayrılıp Hollanda’nın Helmond şehrine taşınan 26 yaşındaki Atalay Altam’ın yol masraflarını İstanbul’da ki akrabaları karşılıyor. Babası tır şoförlüğü yapan Atalay Atlam, hazırladığı taktiği maç öncesinde sahaya girerek futbolcular maç öncesi ısınırken kaleme aldığı notlarını onlara aktarıyor. Futbolcular da onun verdiği taktikleri yanına gelerek dikkatlice dinliyor.

Daha sonra maçı izlemek için tribüne geçen Sarıyer âşığı genç, takım maçı kazanırsa sevinçten havalara uçuyor. Takımın maçı kaybettiği haftalarda ise üzüntüden gözüne uyku girmeyen genç, Sarıyer’le yatıp Sarıyer’le kalkıyor.

TAKIM ONU ÇOK SEVİYOR

En son İnegölspor oynanan karşılaşmayı izlemek için Bursa’ya giden Atalay, maç öncesi sahaya inerek futbolculara hazırladığı taktikleri verdi. Daha sonra maçı izlemek için tribüne çıktı. Sarıyer’in son dakikada yediği golle İnegölspor’a yenilmesi üzerine kahrolan Atalay, Hollanda’ya geri döndü.

Sarıyer Spor Kulübü Genel Müdürü Şeref Ayer, “Atalay, 15 günde bir mutlaka Sarıyer’in maçlarını izlemek için Hollanda’dan Türkiye’ye geliyor. İç saha ve deplasman fark etmiyor. Tüm illere gelerek Sarıyer’in maçlarının izliyor. Sarıyer hastası ve biz onu kulüp olarak çok seviyoruz. Ona forma hediye ettik” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu