ManşetSpor

BASIN SÖZCÜSÜ BAYRAMALİ KOÇOĞLU: “SAFFET BEY KULÜBE BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 10 MİLYON LİRA HARCADI”

  Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayramali Koçoğlu, düzenlediği basın toplantısında kulübün mali durumu ve tüm merak edilenler hakkında önemli bilgiler verdi. Başkan Saffet Akkoyun’un kulübe bugüne kadar yaklaşık 10 milyon lira harcadığını vurgulayan Koçoğlu, “Saffet Bey cebinden para harcayan ve verdiği parayı geri almayı düşünmeyen Sarıyer aşığı bir insan. Ancak biz kendimiz yönetim olarak ortak karar aldık ve kulübe harcadığı 10 milyon karşılığında kendisine toplam 3.5 milyonluk senet verdik. Kendisi sonradan bu senedin 500 bin lirasından vazgeçti. Önceden kulübe bir günde 3 kez icra avukatı geldiğini biliriz, ancak Saffet Bey döneminde tüm bu sorunları aştık” diye konuştuk.

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayramali Koçoğlu, kulüp yönetiminden bazı isimlerle birlikte Sarıyer Spor Kulübü Kafeteryası’nda kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Sarıyer Spor Kulübü’nün mali durumundan, sezonun değerlendirilmesine kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulunan Koçoğlu, kamuoyunda eksik bilinen bazı konulara da açıklık getirdi.

  

KOÇOĞLU: “ ESKİDEN GÜNDE 3 İCRA AVUKATI GELİYORDU”

Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayramali Koçoğlu kahvaltı sonrasında yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “ Bugün ki basın toplantısında sizlere bazı başlıklar altında bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum. Kulübümüzün mali durumu, tesislerin durumu, altyapı, sportif başarı ve gelecek sezonun hazırlıklarıyla ilgili düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bugüne kadar kulübümüzde gerek başkan, gerek yönetici olarak görev yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Şuan bulunduğumuz Sarıyer Spor Kulübü Tesisleri’ne yaptığı katkılardan dolayı merhum Eyüp Odabaşı’na da bu vesileyle Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum ve şükranlarımı sunuyorum.

SAFFET BEY KULÜP İÇİN BÜYÜK FEDAKARLIK YAPIYOR

Biz Sarıyer Spor Kulübü yönetimi olarak görevi 2012 – 2013 sezonunda devraldık. Devir aldığımızda kulübün 6.5 milyon civarında borcu vardı. Bize devredilen borç yaklaşık 6.5 milyon lira idi. Genel kurullarda tahmini bütçe yapılır. Bu bütçeler iki yıllığına yapılır.  2012-13 /2013-14 dönemi 8 milyon TL yani yıllığı 4 milyon TL olarak hesaplandı. 2014-15/ 2015-16 yılları için 14 milyon lira bütçe tasarlandı. Geçmişteki borçlar da taksitlendirilmişti, bu borçlar da bu bütçelerin içindedir. Sadece sporcu ödeneği olarak düşünmeyin, geçmişteki borçlara ödemeler yapıldı. Hiçbir isim zikretmek amacında değiliz. Ama kamuoyunu da doğru bilgilendirmek bizim görevimizdir. 2013-14 yıllarında kulüp başkanımız Sayın Saffet Akkoyun bütçe yetmeyince biz yönetimdeki arkadaşlar olarak kendisinden ricada bulunduk. Dedik ki: “Saffet Bey, siz kulübü büyük gayretlerle ekonomik olarak düzlüğe çıkarmaya ve UEFA kriterlerine ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Siz biraz daha fedakarlık yaparsanız biz memnun oluruz. Takım bir üst lige çıkacak, ekonomik gelirleri artacak ve bu yüzden vereceğiniz paranın bir miktarını ödünç olarak kulübe vermenizi rica ediyoruz” dedik. Kendisi sağ olsun yine bizi kırmadı. Sayın Saffet Akkoyun’un ne siyasi ne ekonomik beklentisi yoktur. Ne medyada ne basında gözükmek istemeyen biri değildir. Sarıyer’e sevdalılığı nedeniyle bu kadar çok fedakarlık yapıyor. O dönem yönetimde görev yapan arkadaşlarımız bunu bilmektedir. Yönetimdeki arkadaşlarımız “Saffet Bey siz vereceğiniz paranın ne kadarını bağışlayacağınızı söyleyin, biz size belge verelim.’’dedik.

SENETLİ ALACAĞININ 500 BİN LİRASINDAN DA VAZGEÇTİ

Saffet Bey iki dönem için 4 milyonun üzerinde parayı cebinden kulübe harcadı. 2 milyon için kendisine yönetim kararıyla bir evrak verdik. Diğer 2 milyonu da yine kulübe bağışlamış oldu. Biz bugüne kadar Saffet Bey’e toplam 3,5 milyon liralık senet verdik. Daha sonra Sayın İbrahim Balcı rica etti ve bu senetli alacağının 500 bin lirasını da kulübe bağışladı. İşte bu fedakarlıklarla bu döneme gelindi. Bu dönemde de 3 milyon civarında şuana kadar kendi cebinden para harcamıştır. Bu yıl için yapılan harcamalar nedeniyle kulüpten herhangi bir alacak talebi yoktur. Bu sezon için de yaptığı tüm harcamaların tamamını kulübe bağışlamıştır. Saffet Bey kulübe bugüne kadar yaklaşık 10 milyon lira civarında para harcadı. Tekrar söylüyorum. Bu 10 milyon liranın 3.5 milyon lirası için kulüp yönetimimiz olarak kendisine senet verildi. Fakat sonradan bu senetli alacağının 500 binlik kısmını da almaktan vazgeçti, senedi kulübe iade etti. Kendisinde bulunan 3 milyonluk senetle ilgili de 4 yıldır hiçbir talepte ve işlemde bulunmadı.

ŞÜKRÜ GENÇ’E DESTEKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

Bizim üç bölgede tesislerimiz var. Kamp binası, stad, Zekeriyaköy Orhan Keçeli Tesisleri. Konu açılmışken Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’e katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Çünkü kamp binamız eskiydi, kamp binamızı baştan aşağı yeniledi, her şeyiyle baştan sona yenilendi. Şükrü Genç’in kulübümüze çok desteği olmuştur, kendisi belediye olarak pek çok eksiğimizi gidererek kulübe her zaman sahip çıkmıştır. Bu yüzden tüm yönetimimiz adına kendisine teşekkürü bir borç biliriz.

Orhan Keçeli Tesisleri’nde talihsizlik yaşandı. Zekeriyaköy’deki tesislerimizin mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait idi, 10 dönüm araziyi 10 yıllığına kulübümüze tahsis edildi. Tesisin tüm bakımı ve onarımı da yine belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Burada emeği geçen başta Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e ve o dönemde görev yapan tüm meclis üyelerine de teşekkür ediyoruz. Orası Sarıyer Belediyesi’ne tahsisliydi, belediye de bunu daha rahat bakım yapabilmek için kulübe tahsis etmişti. Belediye bu sayede daha kolay harcama yapabiliyordu, yasal sorun yaşanmıyordu. Sarıyer Spor Kulübü otobüsü de yine kulübe tahsislidir, belediyeden kulübe tahsis edilmiştir. Şoförü, bakımı ciddi paralar, belediyenin katkılarıyla devam ediyor. Orhan Keçeli Tesisleri’nin yerini Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıyer Belediyesi’nden aldı, Okçuluk Federasyonu’na verdi. Burası yaklaşık 27 bin metrekare bir yer. Biz devreye girdik ve ciddi mücadeleler verdik, Okçuluk Federasyonu’nun tahsisini kaldırdık, ancak burası daha bize tahsis edilmedi. Bu konudaki mücadelemiz ve çalışmalarımız sürüyor. Tahsis olayı yasal olarak gerçekleştiğinde oradaki eksiklikleri gidermeye başlayabileceğiz, şuan müdahale edemiyoruz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız’dan randevu alıp kulübün bulunduğu yerin tapusunu almak istiyoruz. Kendisinden resmi olarak randevu talebinde bulunduk ancak şuan programları yoğun, umuyorum 16 Nisan’dan sonra daha uygun olacaktır.

ESKİ BAŞKANLARIMIZ DAVETLERİMİZE KATILMIYOR

Sarıyer Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüz bizim her maçımıza geliyor. Kulübün yanında olduklarını sürekli gösteriyor. Ancak şunu söylemek istiyorum. Bakın biz göreve geldiğimiz günden bugüne 2012-13 sezonundan beri beş altı tane balo yaptık, her seferinde kulübümüzün eski başkanlarını davet ettik ama davetlerimize önem gösteren eski başkanlardan sadece üç dört tanesi oldu. Bunların dışında hiçbir kulüp başkanı ne yazık ki bu davetlerimize katılmadı. Hayati Kaptanoğlu, İbrahim Balcı, İhsan Yalçın, Erdal Aksoy’un dışında eski başkanlarımız ne yazık ki programlarımıza katılmadı. Oysa hepsi tek tek arandı, gerek faksla, gerek davetiyeyle programlardan haberdar edildi.

ÖNÜMÜZDEKİ 3 MAÇA BAKACAĞIZ

Her yıl olduğu gibi bu sezona da iddialı girdik. Sarıyer’in iki markasından biri Sarıyer Belediyesi diğeri Sarıyer Spor Kulübü. Sarıyer, ikinci ligi hak etmiyor üst liglerde olması gerekiyor. Camianın da büyük beklentisi var, önemli hocalar getirdik ama demek ki biz de hata ettik ki istediğimiz başarıyı elde edemedik. Bütün oyuncuları transfer ettik, hocalarımızın istediği oyuncuları yönetim kurulu kararımızla transfer ettik. Ama maalesef istediğimiz gibi gitmedi, Bahri Hocamızla devam ettik, Taner hocamıza da teşekkür ederiz. Sarıyer Spor Kulübünün önemli eksikliklerinden biri iskelet kadroyla yeni sezona başlayamamış olmasıydı. Her seferinde sil baştan kadro oluşturduk. Bu hafta (yarın) Kayseri Erciyes maçı var, her takımın başarısız sayılması o maçta başarısız olacağı anlamına gelmiyor. Üç maçı görelim, puanları görelim yeniden değerlendireceğiz. Play off şansımız devam ediyorsa politikalarımızı ona göre belirleyeceğiz ama eğer başarısız olursak önümüzdeki yıl planlamaya gideceğiz, hazırlıksız olmayacağız. Belki hepsiyle devam edeceğiz, Bahri hocanın devamı da yönetime bağlıdır, onunla ilgili olumsuz konuşamayız. Devre arasında da arzu ettiğimiz gibi transferleri yapamadık. Umarız Play off’lara çıkarız ve başarılı oluruz. Bu sezon bitmeden bu kararları vereceğiz. Bu arada yarın ki Kayseri Erciyes maçına tüm taraftarlarımızı ve camiamızı davet ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu