EğitimManşet

İstinye Anadolu Lisesi’ndeki İngilizce sergi yoğun ilgi gördü

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

İstinye Anadolu Lisesi’nde İngilizce olarak kapsamlı ve anlamlı bir sergi gerçekleşti.

İstinye Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Güllizar Karanfil her sene çalıştığı okullarda yılsonlarında çeşitli çalışmalar yürütüyor. Geçen senelerde William Shakespeare tarafından yazılan “Romeo ve Juliet, Hamlet ve Bir Yaz Gecesi Rüyası” eserlerini dönemin kostümleriyle okuluna sunan Karanfil, bu sene de daha farklı bir çalışma sundu.

İngilizce sergide amaç öğrencilerin sadece İngilizcelerini geliştirmeleri, İngilizceyle entegre olmaları olmayıp öğrencileri çeşitli sosyal sorunlar konusunda düşünmeye itip farkındalık oluşturmaktı.

İngilizce olarak araştırma yaptı ve uyguladılar

Hayvanları korumaktan tutun küresel ısınma, sağlık, spor, kadına şiddet ve organ bağışına kadar birçok konuda öğrencilerin İngilizce kaynaklardan araştırma yapması sağlanarak akabinde de bu çalışmalarını anket,  broşür, poster,  kısa film olarak sergilemeleri sağlandı. Öğrencilerin bu çalışmaları yaparken çok keyif aldığını gözlemleyen öğretmen Güllizar Karanfil çocuklara rehberlik de ederek projede amaca ulaşılmasını sağladı.

Sergiye yoğun ilgi oldu

İstinye Anadolu Lisesi’nde sergi açıldığından bu yana öğrenciler sergiye yoğun ilgi gösterdiler. Karanfil, öğrencilerin memnuniyetinin kendisinin en büyük motive kaynağı olduğunun altını çizerek severek ve isteyerek çalışma yapmalarının da gerek kendisinin gerek öğrencilerin başarılarını arttırdığını belirtti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir