EğitimManşet

Sarıyer Belediyesi Dil Kursları’nda sertifika sevinci

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi Dil Kursları’nda kurslarını tamamlayan yetişkin ve çocuk kursiyerler sertifikalarını aldı.

Eylül ayı itibariyle hafta içi ve hafta sonları süren çocuk ile yetişkin grup kursiyerler tamamladıkları kurslarının sertifikalarını aldı.

Cambridge Üniversitesi’nden eğitimler alan Sarıyer Belediyesi Dil Kursları İngilizce öğretmenlerinden Güllizar Karanfil, kurs merkezindeki tüm meslektaşlarının donanımlı olduğunun altını çizerek velilere belediye kurslarının önemini anlattı. Kurs merkezinde dönemin dil öğretme metodları kullanılıyor.

Özellikle ülkemizin dil öğretiminde en büyük sorununun yabancı dili konuşturamamak olduğunun bilincinde olduğunu belirten Karanfil, bundan dolayı bu sorun üzerine durup çok çeşitli aktivitelerle konuşmaya ağırlık verdiklerini belirtti.

Kendisi bu sene sadece 4. Sınıf derslerine girdiğini belirten Karanfil, öğrencilerin bir sene içerisinde özellikle konuşma yazma gibi yaratıcılıklarını üretkenliğini ortaya çıkaran çalışmalar yaparak dil becerilerinde çok ivme kazandığını gözlemlediğini belirtti. Bu süreç zarfında velilerle sıkı işbirliğine gittiğini ve velilerin olumlu geri bildirimlerin kendisini daha motive edip olumlu anlamda öğrencilere yansıdığını da ayrıca belirtti.

Oyunculuk eğitimleri sayesinde çocukları derste eğlendirerek öğretmenin öğrencilerin kursa koşarak gelmesini sağladığını ifade eden Karanfil, öğretmenini sevenin dolayısıyla dersi sevdiğini ve bunun da başarıyı çok etkilediğini vurguladı. Severek gülerek eğlenerek öğretmenin yani çocuk sevginin merkez alındığı bu kursta hafta sonu tüm vaktinin burada geçmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Sertifikalarını alan öğrencileri tebrik eden Karanfil, yabancı dil becerilerini geliştirmeleri için yazın bol bol seviyelerine uygun kitaplar okumalarını, film ve belgesel izlemelerini tavsiye etti.

Öte yandan Sarıyer Belediyesi Dil Kursları’nda yaz kursu kayıtları başladı.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir