EğitimManşet

Stajyer öğrencilere oryantasyon eğitimi

SARİEYRGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi’nde staj yapacak öğrenciler için oryantasyon eğitimi düzenlendi. Kurum hakkında detaylı bilgilendirmenin yapıldığı toplantıya katılarak 140 öğrenciyle bir araya gelen Belediye Başkanı Şükrü Genç “Hayırlı olsun” diyerek, hizmet binasını tanıttı.

Okulların açılmasıyla birlikte staj dönemi de başladı. Sarıyer Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü bu kapsamda yeni dönem stajyer öğrenciler için oryantasyon eğitimi düzenledi. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda, kurumun tanıtılmasının yanı sıra İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sivil Savunma (İSG) eğitimi verildi. Farklı müdürlüklerde yıl boyunca staj yapacak gençlere hitap eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, öğrencilere başarılar diledi.

YOLLARINIZ AÇIK OLSUN

Öğrencileri staj yapacakları bina hakkında bilgilendiren Başkan Genç şöyle konuştu: “Göreve geldiğimizde böyle bir bina yoktu. Çok büyük bir gereksinimi çözdük. Bu bina uluslararası ödül alacak. Enerji dönüşümüyle elektriğimizin %30’unu elde edip, ciddi tasarruf sağlamış olacağız. Bu çatı altında hep birlikte çalışacağız. Stajınız süresince kuralları iyi öğreneceksiniz ve mesleğiniz için ilk adımı atmış olacaksınız. Sadece belediyede değil yaşamda da yollarınızın açık olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu