EğitimManşet

Şükrü Genç’ten Özel Melek Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Özel Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Gelecek dönemlerde Sarıyer’de gerçekleştirilmek üzere projelerle ilgili Özel Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, okul müdürü Uzman Psikolog Cüneyt Bulut ile görüştü.

Genç; “Yaşamı bizimle paylaşmak istiyorlar”

Genç, Sarıyer Belediyesi olarak Sarıyer genelinde engelli çocukları tespit ettiklerini ve onları yaşamın içerisinde var edebilmek adına çalıştıklarını ifade ederek, “Engelli çocuklar bizden başka bir yol, kaldırım ya da trafik ışığı beklemiyorlar. Hatta onlar “bizi neden yaşamdan ayırıyorsunuz” diyor. Sadece yaşamı bizlerle paylaşmak istiyorlar. Ailelerin de beklentileri engelli çocuklarını iyi bir merkezde güvende olduğunu bilerek günlük yaşamda var olabilmektir. Özel Melek Rehabilitasyon Merkezi’ni bu konuda sürdürdüğü çalışmalarında başarılar diliyoruz. Elimizden gelen her türlü desteği de vermeye hazırız” diye konuştu.

Özel Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Cüneyt Bulut, engelli çocuklara yönelik yaptıkları çalışmaları ve yapmak istedikleri projeleri anlattı. Bulut, çocukların sağlıklı ve mutlu bir eğitim alabilmeleri için her türlü çalışmaya hazır olduklarını belirtti. İlçe genelinde düzenlenecek bir festival projesi olursa da bunda seve seve görev alabileceğinin altını çizdi.

25 kişilik deneyimli kadroyla eğitim veriliyor

Sarıyer’de 1 buçuk yıldır hizmet veren Özel Melek Rehabilitasyon Merkezi 300 öğrenci kapasitesine sahip bulunuyor. Şu anda 200’ün üstünde öğrenci eğitim görüyor. 25 kişilik ekiple eğitim veren Özel Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrenci sayısı arttıkça eğitmen sayısı da arttırılıyor.

Bulut, “Çocukta öğrenme güçlüğü şüpheniz varsa geç kalmayın”

Uzman Psikolog Cüneyt Bulut Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Burada önemli olan benim psikolog olmam, ekibimin iyi bir eğitim kadrosu içerisinde olması ve öğrencilerimizle bire bir ilgilenmemiz. Sadece buraya gidip gelerek eğitim alması değil bunun ev ziyareti, okul ziyareti, anne baba ilişkileri ve ebeveyn tutumlarıyla da desteklenmesi önemlidir. Burada fizik tedavi, zihinsel engelliler, otizmliler, öğrenme güçlüğü olanlar, görme engelliler, down sendromlulara eğitim veriliyor. Burada önemli olan öğrenme güçlüğü olan çocukları toplum içinde bulabilmemizdir. Bunun için okullarda çalışmalar yapıyoruz. Ailelere önerimiz çocuğunuzda öğrenme güçlüğü şüpheniz varsa bunun için bizlere başvurun. Biz çocuğu değerlendirip gerekli işlemlere başlayabilelim.”

Özel Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Adres: Maden Mahallesi Gülümser Sokak No: 12

TEL: (212) 342 40 84

(Pazar- Pazartesi tatil, diğer günler 09:00-18:00 saatleri arasında açık)

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir