EğitimManşet

Vehbi Koç Lisesi’nde heyecanlandıran organizasyon

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, turizm otelcilik alanında verdiği eğitimle beraber öğrencilerini sektörün değişik etkinlikleriyle tanıştırmayı ilke edinmiştir. Bu yılda her yıl olduğu gibi farklı bir yarışma düzenledi. Okulumuz Gastronomi kulübü öğrenci ve öğretmenlerinin çalışmalarıyla, okul idaresi organizasyonun da düzenlenen ‘’11. Sınıflar Arası Yemek Yarışması’’ büyük heyecan yarattı.

İŞTE İLK 3 KAZANAN

Düzenlen yarışmada 1. Agah Ata TÜRKEKUL-Taha KURŞUN olurken, 2. Mert PEKER-Kadir ALAOĞLU, 3. Hamza KULAKÇI- Taha KURŞUN oldu. Yarışma jürisin de Gastronometro’ nun değerli şefleri Sayın Vedat Demir ve sayın Murat ilke Özipek yer aldı.

İlgili Makaleler

Yarışma sonrasında Gastronomi Kulübünün sektörün saygın şeflerini öğrencilerle buluşturmak üzere düzenlediği ‘Okul Sektör Buluşmaları’ kapsamında yapılan söyleşide şefler, genç şef adaylarının sorularını cevapladı. Okul müdürü İbrahim Halil Kahraman ‘’ Daha önce 1. sini düzenlediğimiz Okul- Sektör Buluşmaları kapsamında davet edilen Pizza Ustaları Ve Aşçıları Birlikteliği Derneği Başkanı Yavuz HOŞKAL ile keyifli bir söyleşi yapmıştık. Bugün de bu söyleşilerin devamı niteliğinde GASTRONOMETRO nun değerli Şefleri Vedat ve Murat şefi ağırlamaktan öğrencilerle buluşturmaktan büyük keyif aldık. Bu tür çalışmalar devam edecektir’’

Moderatörlüğünü Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sedat Özdemir ‘in yaptığı söyleşi sonunda yarışmada dereceye giren öğrencilere jüri üyeleri tarafından hediyeler verildi. Okul müdürü sayın İbrahim Halil Kahraman da jüri üyesi şeflere teşekkür plaketlerini takdim etti.

   

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>