GündemManşet

17 yıl önce 750 bin lira harcanarak restore edilen Sarıyer Öğretmenevi çürümeye terk edildi!

17 yıl önce tam 750 bin lira harcanarak restore edilen ve geçmişte bir süre hizmet veren Sarıyer Öğretmenevi şimdilerde çürümeye terk edildi.

HABER: MELİSA SÜME- ÖZEL HABER

Sarıyer’in en önemli binalarından biri olan Sarıyer Öğretmenevi her geçen gün çürüyor. Meserburnu Caddesi 43 numarada yer alan tarihi bina, uzun yıllardır kaderine terk edildi. Oysa bina 2000 yılında restorasyona girmiş ve 3 yılda biten restorasyona devlet tam 750 bin lira harcamıştı. Özsoy İnşaat tarafından yapılan restorasyondan sonra bina bir süre öğretmenevi olarak faaliyet göstermişti. Müteahhit Rafet Özsoy da 2 yıl önce Beykoz’da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmişti.

ÖĞRETMENEVİ HİZMETE GİRSİN!

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar; “Öğretmenevine 17 yıl önce 750 bin lira harcandı, bina tamamen yenilendi ancak şimdilerde ise çürümeye terk edildi. Boyaları ve sıvaları dökülüyor. Demir ferforjeleri de çürüyor. Binanın bu durumu ilçemize yakışmıyor. Bir an önce bu bina eski günlerine dönsün. Sarıyer’e hiç yakışmıyor” diye konuştular.

SARIYER ÖĞRETMENEVİ RESTORE EDİLDİKTEN SONRA BÖYLEYDİ 

SARIYER GAZETESİ YENİ SAYISINDA SARIYER ÖĞRETMENEVİ’NİN İÇLER ACISI DURUMUNU SAYFALARINA TAŞIDI! GAZETEMİZİN YENİ SAYISINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESMİN ÜZERİNE TIKLAYABİLİRSİNİZ!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir