GündemManşet

Ahmet Çınar; “Sarıyer Merkez’deki hastane taşınmasın”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin Sarıyer Merkez’den taşınacağı yönündeki söylentiler vatandaşı tedirgin etti. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, günde çok sayıda Sarıyerli vatandaşın kendisine “hastane taşınıyor mu” sorusunu sorduklarını söyledi.

Sarıyer Merkez, Yenimahalle, Rumelikavağı, Garipçe, Rumelifeneri, Kilyos, Demirciköy, Gümüşdere, Kısırkaya, Maden, Uskumruköy ve Zekeriyaköy’de yaşayan vatandaşlar yaşadıkları sağlık sorunları için İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ne geliyor.

Çayırbaşı’nda hizmete açılan Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ardından Sarıyer Merkez’deki İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin de Çayırbaşı’na taşınacağı yönündeki söylentiler Sarıyerli vatandaşları tedirgin etti.

Çınar; “Sarıyer Merkez’deki hastane Çayırbaşı’na taşınmasın”

Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, “Yaşlı ve çocuklu çok sayıda vatandaş Sarıyer Merkez’e geliyor. Bu vatandaşların Çayırbaşı’ndaki yeni hastaneye gitmeleri oldukça zor görünüyor. Her gün çok sayıda vatandaş bana “Hastane kapanıyor mu” diye soruyor. Şu anda kesin ve net bir bilgi yok. Yani kimse ilerleyen günlerde ne olacağını bilmiyor. Eğer hastane taşınırsa bu durum esnafı da çok olumsuz etkileyecek. Bizim Sarıyerliler olarak isteğimiz Sarıyer Merkez’deki hastanenin taşınmamasını istiyoruz. Yetkililer bu konuda ne olur duyarlı davransınlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir