GündemManşet

AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar: “Pankart kesenler tespit edilmeli”

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP’nin Sarıyer’in bazı bölgelerinde astığı pankartlarının kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kesilmesi ilçe gündemine oturdu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, gazetemizde de yayınlanan haberler üzerine bir açıklama yaptı. Seçime aylar kala bu tür hadiselerin yaşanıyor olmasını manidar bulan ve olayın aydınlatılmasını isteyen Bayraktar, yaşanan olaylarla ilgili AK Parti teşkilatının suçlanmasının kabul edilemeyeceğini ve bu olayla kendilerinin hiçbir zaman ilgilerinin olmadığını ifade etti. Konuyla ilgili AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında da şu ifadelere yer verildi.

KAMUOYUNA DUYURULUR…

AK Parti Teşkilatı’nın herhangi bir kademesinde bulunan arkadaşlarımızın hiçbiri bu tarz hareketlerin içerisinde bulunmaz. Önceki dönemde görev yapan CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve diğer siyasi parti temsilcileri ile sağduyulu bir çalışma yapılmış olup, bu tarz şiddet içerikli fiiller karşısında bunu partilerin tüzel kişiliğine mal etmek yerine, bir takım kötü niyetli kişilerin bireysel ve fitne üretmeye dönük eylemi olarak addedilmiştir.
Yaklaşan yerel seçimler öncesi yapılan bu manidar olayın aydınlatılması gerekiyor. Bu eylem Sarıyer’in kronikleşen sorunlarının tek tek çözüldüğü, AK Parti Sarıyer İlçe teşkilatının Sarıyer halkının sorunlarının çözümünde, merkez ve çözüm noktası olduğu, ilçe belediye başkanlığının sorunların çözümüne duyarsız kaldığı noktada ve seçim atmosferine girildiği noktada oluşmuş olmasında başka saikler olduğunu değerlendiriyoruz. Bu eylem ve arkasındaki açıklamalar halkın gözünden düşen, tepkilerin oluştuğu bir kurumun, bu açıklamalarla kendisini gündeme taşımaya çalışmasını da manidar bulduğumuzu da belirtmek isterim. Her dönemde olduğu gibi bu seçimde de AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak sakinliğimizi, sükûnetimizi ve siyasi ahlakımızı korumaya devam edeceğiz. Seçimlere 4,5 ay gibi bir süre kala aynı hassasiyeti tüm parti ve yöneticilerden de bekliyoruz.
Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir