GündemManşet

AK Parti Meclis Üyesi Hicran Hamza Çelikyay istifa etti!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hicran Hamza Çelikyay, hem Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden hem de İBB Meclis üyeliğinden istifa etti. Çelikyay’ın istifa gerekçesi olarak Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi  “Dr. Öğretim Üyesi” olarak atanması gerekçe gösterildi.

MUAMMER NUR SARIYER’E, HÜSEYİN COŞGUN İBB’YE GELİYOR

Hicran Çelikyay’ın istifasından sonra Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki boşalan yere Muammer Nur, İBB meclisine de Hüseyin Coşgun gelecek. Sarıyer Belediye Eski Başkanı Yusuf Tülün’ün eski şoförü olan Muammer Nur, halen Kağıthane Belediyesi’nde Temizlik İşleri Müdürü olarak görev yapıyordu.

Hicran Hamza Çelikyay’ın istifa dilekçesini yayınlayan AK Parti’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Meclis üyelerimizden Dr. Hicran Hamza Çelikyay, Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne “Dr. Öğretim Üyesi” olarak atanmıştır. Yeni görevi nedeniyle hukuki bir zorunluluk olarak meclis üyeliği görevinden istifa etmiş bulunmaktadır. Yerine Sarıyer Belediye Meclisi’nde meclis üyemiz Sayın Muammer Nur ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti listesinden meclis üyemiz Sayın Hüseyin Çoşgun gelecektir. Dr. Hicran Hamza Çelikyay’ıyeni görevidolayısıyla tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

İSTANBUL

2014 yılı yerel seçimleri ile Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi olarak seçildim. Geçen 4 yıllık hizmet süremde gerek Sarıyer Belediye Meclisi gerekse İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “Halka hizmet, Hakk’a Hizmettir” düsturu ile görevimin gerektirdiği sorumluluk ve bilinç ile hizmette bulundum.

Meclis üyeliği, halka hizmet yolunda gerçekleştirilen kamu hizmetlerinin en yücelerinden biri ve onursal bir görevdir. Sarıyer Belediye Meclisi’nde AK Parti Grubu olarak özgün ve nitelikli bir muhalefet anlayışı geliştirerek hizmetlerin aksayan yönlerini, eksik kalan yanlarını ve Sarıyerlilerin menfaatine olacak diğer tüm konularda yapılması gerekenleri etkin ve kararlı bir şekilde dile getirdik.

4 yıl boyunca AK Parti Grubu meclis üyesi olarak parti teşkilatım ile birlikte hareket ederek Değerli Sarıyerlilerin talep ve beklentileri doğrultusunda doğru, dürüst ve etik bir çerçevede hizmet ettim.

2014 yılı öncesi başladığım akademik çalışmalarım meclis üyeliğim süresinde de devam etti. Şubat 2017’de Marmara Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda “doktor” unvanını aldım.

Cumhuriyetimizin 2023 vizyonu doğrultusunda gençlerimize ayrı bir değer vermekteyiz. Ülkelerin dinamik güçlerinden olan genç nüfus, gelecek Türkiye’sinde önemli bir rol üstlenecektir. Gençlerimizin kişisel idealleriyle ülke hedeflerinin örtüşmesi, yüksek öğrenim çatısı altında bilimsel düşünce, bilimsel üretim ve çalışmalara yönlendirilmelerinde yapılacak her türlü çalışma ve görev kutsal olacaktır.

Bu anlayışla, 2014 yılı öncesi destek verdiğim ve şimdiye kadar gönüllülük esasıyla yürüttüğüm yükseköğretim alanındaki çalışmalarımı profesyonel bir şekilde devam ettirme kararını almış bulunmaktayım.

4 yıldır büyük özveri, memnuniyet ve onur ile yürüttüğüm Sarıyer Belediyesi Meclis üyeliği görevimden 03.04.2018 tarihi itibariyle istifamın kabulünü ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olmam nedeniyle işbu istifamın İBB Meclis Müdürlüğü’ne bildirilmesini saygılarımla arz ederim.

02.04.2018

Dr. Hicran HAMZA ÇELİKYAY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir