GündemManşet

AK Partili Nurettin Çelik’ten Yılmaz Karakaya’ya noktalı cevap!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Tansu Çiller’in AKP mitingine katılması sadece ülke gündemine oturmakla kalmadı, Sarıyer siyasetinde de polemiğe neden oldu. Çiller’in AKP mitingine katılmasından sonra sosyal medyada kendisi hakkında yapılan paylaşımlar Sarıyer siyasetinde gerginliğe neden oldu. Çiller’in çocuklarının 400 milyon dolarlık enerji yatırımı yaptıkları yönündeki paylaşımları kendi hesabından paylaşan AKP’li Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Yılmaz Karakaya’ya, AKP Eski İlçe Başkanı- Sarıyer ve İBB Meclis üyesi Av. Nurettin Çelik’ten imalı yanıt geldi.

YILMAZ KARAKAYA’YA NOKTALI CEVAP

Aynı zamanda Sarıyer Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili olan Çelik, Beşiktaş Belediyesi’nde çalışan Yusuf Tülün’ün eski yardımcısı Karakaya’ya sosyal medya hesabından sert yanıt verdi. Nurettin Çelik; Çiller’in çocuklarının 400 milyon dolarlık yatırımıyla ilgili paylaşım yapan Yılmaz Karakaya’nın paylaşımının altına “Yılmaz Bey size hiç yakışmadı, yazacak çok şey var ama ……….” diye yorum yaptı. Çelik’in nokta nokta koyarak neyi kastettiği yoksa eski defterleri açmakla mı tehdit ettiği anlaşılamadı.

Nurettin Çelik’in kendisi hakkındaki yorumuna cevap veren Yılmaz Karakaya da “Nurettin Başkanım bir hukukçu olarak imar barışı ne getirecek neyi çözecek Boğaziçi’nde Sarıyer’de bununla ilgili düşüncenizi bu Facebook’tan kamuoyuna açıklar mısınız” yorumunda bulundu.

2 yorumlar

  1. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AKP’ye tekrar üye olurken yaptığı konuşmada ‘Bu partiye sırtını dönüp de iflah olan kimse görülmemiştir’ dedi.

    Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de Erdoğan’ın bu sözleri hakkında “Başarının, iflah olmanın, hakkın hakikatin ölçüsü güç ve koltuklar olsaydı dünyanın en iflah olan insanları firavunlar olurdu” açıklamasını yaptı.

    Erdoğan’ın sözlerini RS FM’de Yavuz Oğhan’dan Bi De Bunu Dinle’de değerlendiren Şener, şu açıklamaları yaptı:

    “Siyaset yapan herkes kendi pozisyonunu güçlendirmek için, kendi durduğu yerde ne söylenmesi gerekiyorsa onu söylemeye çalışır. Cumhurbaşkanı’nın değerlendirmesi, kendisine özgü bir değerlendirmedir. İflah olmak ne demektir? İflah olmak, başbakan, milletvekili, bakan ya da cumhurbaşkanı olmak mıdır? İflah olmak birilerine göre makam, mevki sahibi olmak ve bununda ötesinde mevkii kullanarak, haram veya helal bol para sahibi olmak olarak değerlendirilebilir. Bulunduğu konuma gere topluma faydalı olan insanlar, iflah olan ve başarılı insanlardır. Ama konumu, makamı, unvanı, serveti yükseldiği halde ülkesine zarar veren insanlar, başarısız ve iflah olmayan insanlardır. Türkiye’de ortam o kadar felakete doğru gidiyor ki, şu anda ortaya çıkan bu tablodan dolayı sorumlu hissetmesi gereken devlet büyükleri, başarısız gözüküyorlar. Nedir o başarısızlık? En basiti ekonomi. Türk lirası değer kaybetmiştir. Son 9 yıldır kişi başına düşen milli geliri düşüren, insanları yoksullaştıran, bir siyasi iktidar ve iktidarın tepesinde bulunan kişiler başarısızdırlar. Başarısız olmaksa, iflah olmamayı gerektirir.”

  2. İmar Barışı tam bir aldatmacadır. Sarıyerde Boğaziçinde 2960 tabi yerlerde hiç bir şey çözmez…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir