GündemManşet

AKP’li Büyükşehir Belediyesi Hazine’ye ait İstinye Koyu’nu işgal etti!

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU- ÖZEL HABER

Ak Partili Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte İstinye’de yine bildik bir hamlede bulundu. Sarıyer’de her yıl geleneksel hale gelen ve yüzbinlerce kişinin katıldığı etkinliklerin düzenlendiği İstinye Tersane alanı, bu yıl etkinlik yapılmaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından işgal edildi. İstinye Koyu İBB ekipleri tarafından demir bariyerlerle çevrildi, Milli Emlak’a ait koya girişler yasaklandı.

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri düzenlenmesini önlemek amacıyla İstinye koyunda zabıta bulunduran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal Sarıyerlileri’n tepkisini çekti. İddiaya göre İBB Başkanı Mevlüt Uysal Sarıyer’den açılan bir telefonla bu talimatı aldı.

İstinye Koyu’nu işgal ettiler

İBB Zabıta ekiplerinin Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait İstinye Tersane alanında demir bariyerler kurdukları ve koya girişleri engelledikleri görüldü. Sarıyer Belediyesi’nin bu yıl Ramazan etkinlikleri düzenlemesine engel olmak isteyen zabıta ekiplerini gören vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve İBB Mevlüt Uysal’a bu ayıba son vermeleri çağrısında bulundu.

Sarıyerli vatandaşlar isyan ediyor!

Sarıyer Gazetesi’ni arayan vatandaşlar “İstinye Tersane alanı artık geleneksel Ramazan etkinliklerinin ve programlarının  yapıldığı bir yer olarak anılmaktadır. Bu Ramazan ayında da bu programlara ve bu güzelliğe gölge düşürülmesin. İstinye Koyu herkes için dostluk, barış ve hoşgörü alanı. Buraya gelen insanlar ve etkinliklere katılanlar evlerine mutlu bir şekilde dönüyor. Bu sayede İstinye ve Sarıyer esnafı iş yapıyor. Sarıyer ve İstinye’nin herkes tarafından tanınması sağlanıyor. Bölgenin marka değeri artıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal bu siyasi ayıba dur desin. CHP’li bir belediyeye engel olacağım diye İstinye ve Sarıyer halkı mağdur edilmesin. Sarıyer ilçesinin sene de bir kez de olsa yakaladığı bu büyük tanıtım fırsatı kaçırılmasın. İstinye Tersane alanındaki büyükşehir zabıta ekiplerini çekerek yapılacak olan ramazan programlarına engel olmasın. Biz bir an önce vatandaşlar olarak İstinye Koyu’ndaki Büyükşehir işgalinin ve araçların kaldırılmasını istiyoruz. Bu manzaralar günümüze yakışmıyor. Seçim öncesi bu manzaralar partimize büyük zarar veriyor” diye konuştular.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler