GündemManşet

AKP’Lİ VEKİL ŞİKAYET ETTİ, KIZILAY SARIYER ŞUBESİ KAPATILDI!

150 yıllık Kızılay böyle rezalet görmedi: KIZILAY’A KİLİT

12 yıl önce hizmete giren Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, AK Parti Gümüşhane Milletvekili ile Şube Başkanı Osman Güloğlu arasında sosyal medyada yaşanan kavga nedeniyle kapatıldı. AKP’li vekilin şikayeti üzerine Sarıyer’e gelen müfettişler 10 kişilik yönetimin tek tek istifasını aldı, Kızılay’ın Yeniköy Bağlar Mevkii’ndeki kapısına da kilit vuruldu.

SARİYERGAZETESİ.COM/ BEKİR BATU- ÖZEL HABER

Sarıyer Sarıyer olalı böyle rezalet görmedi. Sarıyer’in en önemli kurumlarından biri olan Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, AKP’liler arasındaki kapışma yüzünden kapatıldı. 1868 yılında kurulan ve tam 150 yıllık geçmişe sahip Türk Kızılayı, büyük bir skandala sahne oldu. Sarıyer’de 2006 yılında kurulan ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yaptırdığı Yeniköy Bağlar Mevkii’ndeki binasında hizmet veren Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanlığı rezalet bir olayla kapatıldı. Kızılay Sarıyer Şube Başkanı ve AK Parti eski Sarıyer Belediye Başkan Aday adayı Osman Güloğlu ile AKP’li bir Gümüşhane Milletvekili arasındaki kavga yüzünden kurumun kapatılmasına karar verildi. Geçmişten tanışan ancak sosyal medyada kavga eden  Güloğlu ile AKP’li vekil yüzünden Sarıyer çok önemli bir kurumundan oldu. AK Parti’nin Gümüşhane’de halen Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş isminde iki milletvekili bulunuyor. Kapatılması kararlaştırılan Kızılay Sarıyer Şubesi Türkiye’de en çok kan bağışı toplayan ilçelerin başında geliyordu.

MÜFETTİŞLER HERKESİN TEK TEK İSTİFASINI ALDI

Güloğlu ve AKP’li vekil arasındaki kavgadan sonra söz konusu milletvekilinin şikayeti üzerine Kızılay Sarıyer Şube Başkanlığı’na iki müfettiş görevlendirildi. Yeniköy’deki Kızılay binasına gelen müfettişler, 10 kişilik yönetim kurulunu telefonla çağırıp tek tek istifasını aldı. Aralarında Sarıyer’in yakından tanıdığı çok sayıda önemli ismin de bulunduğu yöneticiler daha ne olduğunu bile anlayamadan bir bir istifa ettirildi. Müfettişler ayrıca Kızılay binasında bulunan ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmayı bekleyen FLO marka ayakkabılar ile LC WAIKIKI marka giysileri tek tek kolileyerek kayıtlara geçirdi. Kurumun tamamen kapatılmasını istemeyen müfettişlerin 2019 yılına kadar kurumu yönetecek geçici bir ismi şube başkanı olarak atamak istedikleri öğrenildi. Ancak Kızılay Genel Merkezi’nin resmi internet sitesi ve googel adres kayıtlarına göre Kızılay Sarıyer Şubesi tamamen kapatıldı. Sarıyer Gazetesi’nin Kızılay Genel Merkezi ile yaptığı canlı destek görüşmesinde de kurumun kapatıldığı, kişilerin yakın ilçelerdeki şubelere yönlendirildiği görüldü.

GÜLOĞLU: “AK PARTİLİ VEKİL BİZİ GÖREVDEN ALDIRDI”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun sorularını yanıtlayan Kızılay Sarıyer Şube Başkanı Osman Güloğlu görevden alındıklarını kabul ederek yaşananlara tepki gösterdi. Güloğlu şöyle konuştu; “İsmini vermeyeyim daha önceden tanıdığım bir AK Parti Gümüşhane Milletvekili vardı, onunla twitter’da tartışma yaşadık. O da gidip beni Kızılay’a şikayet etmiş. Beni aradılar ben de yüzleştirin madem ikimizi dedim. Ancak Sarıyer’e müfettiş gönderip hepimizi görevden aldılar. Ben daha önceden istifa etmiştim ancak dilekçemi yırtmışlardı. Şimdi bu olay yüzünden beni ve yönetimdeki herkesi görevden aldılar. Yapılanlar doğru değil”

    

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. çok yazık ak parti sarıyerde artık tamamen bitmiştir %10 gecemez kızılay başkanıda salih bayraktarı yapında tam olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler