GündemManşet

Akustik Sanat Merkezi sizleri bekliyor!

Özel Akustik Sanat Merkezi, 2007’den beri Sarıyer’de eğitim veren Cekay Müzik kurucuları tarafından 2013 yılında Maden Mahallesi’nde açıldı. Müzik ve dans eğitimi verilen merkezde; alanında uzman eğitmenlerden piyano, keman, bağlama, bateri, perküsyon, gitar, elektro gitar, bas gitar, klarinet, flüt, şan, bale, modern dans ve Latin dansları dersleri alabilirsiniz.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı sanat merkezinde, Milli Eğitim müfredatına uygun kurslar veriliyor ve kursları başarıyla bitiren mezunlar sertifika ile belgelendiriliyor. Ayrıca İngiltere’deki bir müzik okulu olan “Tirinity” diye bir program da var. Uluslararası anlamda lise, ilkokul, lisans ve yüksek lisans sertifikasyonu yapılabiliyor. Sarıyer’in ilk müzik evi olarak Kabul edilen Özel Akustik Sanat Merkezi yaklaşık 11 yıldır hizmet veriyor. Merkez’deki hocalar, tecrübe sahibi, deneyimli, konservatuar mezunu ve alanlarında çok tecrübe sahibiler. 7-8 yıldır aynı ekip kursiyerlere eğitim veriyor. Müzik, resim yani sanatla ilgili bütün faaliyet alanları merkezde mevcut.

HER TÜRLÜ ENSTRÜMAN MEVCUT

Müzik ile ilgili en çeşitli enstrümanların çeşitliliği dikkat çekiyor. Klarnet, yan flüt, saksafon var. Tüm bunların yanında deneyimli ressam Kamil Çakmak da merkezde geleceğin ressamlarına hocalık yapıyor. Resim derslerinin yanı sıra bale, zumba, hip hop dersi da veriliyor. Burada eğitim almak için belirli bir yaş grubu yok. Çünkü sanatın yaşı yok. Yediden yetmişe her kesimden kursiyer bu merkezde verilen eğitimlere katılıyor. Burada profosyonel akademik eğitim de veriliyor. Hobi olarak ta eğitim veriliyor. 60 ya da 70 yaşında bir kişi gelip burada ilgi duyduğu bir alanda hobi olarak da programlara katılabilir. Burada kendisini mutlu edebilir.

DERSLER, MİLLİ EĞİTİM MÜFREDATINA GÖRE

Sanatla yaşayan bireylerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaç edinen kurum, herkesin sanatın dallarından biri veya birkaçı ile ilgilenmesi gerekliliğinden yola çıktı. Bu amaç doğrultusunda konservatuar mezunu deneyimli öğretmenler eşliğinde Milli Eğitim Bakanlığı müfredat programlarıyla hobi eğitimi veya sertifika eğitimi almak isteyen bütün sanat severler Akustik Sanat Merkezi’ni tercih edebilir.

Özel Akustik Sanat Merkezi
Adres: Maden Mahallesi, Kilyos Cad. No:201 Sarıyer/İstanbul
Tel: (0212) 342 04 94

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir