GündemManşet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden 100 milyona satılık arsa!

İller Bankası’na 614 milyon TL kredi borcuyla Türkiye’nin en borçlu 5. belediyesi olan Ak Partili Antalya Büyükşehir Belediyesi, içine düştüğü borç batağından kurtulmak için belediyeye ait 9 ayrı parseli yaklaşık 100 milyon liradan satışa çıkardı. Tamamı Kepez ilçesinde yer alan ve toplam büyüklüğü 110 bin metrekareyi bulan arsaların ihalesi 16 Mart’ta Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İller Bankası’nın (İLBANK) geçtiğimiz ay açıkladığı rakamlara göre Bursa, Gaziantep, Sakarya ve Konya’dan sonra en borçlu 5. belediyesi olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, içinde bulunduğu borç bataklığından çıkmak için elindeki arazileri teker teker satışa çıkarıyorı. İLBANK’a 614 milyon TL kredi borcu bulunan Ak Partili Antalya Büyükşehir Belediyesi, gerek borçlarını ödeyebilmek gerekse nakit ihtiyacını karşılayabilmek ve mevcut projelerini devam ettirebilmek için Kepez ilçesinde yer alan 9 adet arsasını satışa çıkardı. Satışa sunulan arazilerden 8 adeti Kütükçü Mahallesi sınırları içinde yer alırken, 34 milyon TL değerindeki 28876 ada 6 parsel ise Kepez İlçesi’nin Kepez Mahallesi’nde yer alıyor. Başkanlığını Menderes Türel’in yaptığı Antalya Büyükşehir Belediyesi bu dev satışla adeta kendi rekorunu kıracak.

İHALE 16 MART’TA YAPILACAK

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile satılacak arsaların toplam büyüklüğü 110 bin metrekare. Arazilerin tahmini bedeli ise 100 milyon lirayı aşıyor. İhaleyle ilgili şartnameler Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’ndan (Emlak Şube Müdürlüğü) mesai saatleri içinde görülebilecek ve 1.000 TL bedel karşılığında isteklilerce temin edilebilecek.
İhaleler 16 Mart 2018 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi binasındaki Encümen Toplantı Salonu’nda saat 14.00 ile saat 16.40 arasında gerçekleştirilecek.

İŞTE SATILACAK PARSELLER VE TAHMİNİ BEDELLERİ

 

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler