GündemManşet

Antika Pazarı esnafı tente bekliyor

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – ÖZEL HABER

Sarıyer Merkez’de faaliyet gösteren ‘Antika Pazarı’ esnafı geçtiğimiz kış ayında yoğun kar yağışı nedeniyle yıkılan tentenin bugüne kadar yapılmamasından dolayı zor günler geçiriyor. Vatandaşlar hala tente bekliyor. Uzun bir süredir tente bekleyen Antika Pazarı esnafının sıkıntıları bitmek bilmiyor. Kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan etkilenerek tezgah dahi açamayan esnafın satışları olumsuz etkileniyor.

Antika Pazarı’nda Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, hafta içi açılan pazarda cumartesi günleri de Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi’nden kadınların tezgahlarda ürünlerini satışa çıkardıklarını söyledi. Yaklaşan yaz ayları nedeniyle bir an önce tente sorununun çözülmesi gerekliliğinin altını çizdi.

Demir: “Emekler boşa gitmesin”

Hülya Demir, “Antika Pazarı’nda gerçekten büyük emekler veren vatandaşlar var. Bin bir emekle hazırlanan el emeği göz nuru ürünler hava yağışlı olacak diye tezgah açmaya korkularak açılıp satış yapılmaya çalışılıyor. Antika Pazarı’na tente yapılması için başvurmadığımız yetkili makam kalmadı. Tente talebimiz için her yere gittik. Sarıyer Belediyesi’ne de bildirdik, Ak Parti’den de yardım istedik. Burası İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait ve Sarıyer Belediyesi’nin de kiraladığı bir alan. Yaklaşan yaz aylarında güneşte tentesiz olarak tezgah açmak gerçekten zor olacak. Hem ürünler için hem de esnaf için zor bir durum. Bunun için bir an önce çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz. Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi olarak da Cumartesi günleri buradayız. Çözüme kavuşturulması için vatandaşların sesini Sarıyer’e duyuralım istedik” diye konuştu.

Sarıyerli kadınlar İBB’den tente izni istiyor

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi yönetiminin de yer aldığı pazarı ziyaret eden çok sayıda vatandaş da tente isteyen esnafı desteklediklerini belirtti. Antika Pazarı’na gelmekten ve burada emek veren esnaftan alışveriş yapmaktan çok mutlu olduklarını anlatan Sarıyerli vatandaşlar bu pazarın yaşatılmasının Sarıyer için önemli bir değer olduğunu söylediler.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler