GündemManşet

Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman: “CHP Meclis Üyesi Özkan Sucu ve eşi beni Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ndeki salondan kovdu”

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu dün “CHP’li bir meclis üyesi, mahalle muhtarını karısına şikayet edip salondan kovdurdu” diyerek ilçe gündemini sarsan bir habere imza atmıştı. Haberde, olayın kahramanı meclis üyesi ile muhtarın ismi tarafımızdan bilinmesine rağmen özellikle yazılmamıştı. Haberimizden sonra ilçe gündemi bir anda karıştı. Herkes söz konusu muhtarın ve o meclis üyesinin kim olduğunu öğrenme telaşına düştü. Ancak o muhtar bizzat kendisi ortaya çıkıp kendini Sarıyer Gazetesi aracılığıyla deşifre etti. Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yu arayıp “Salondan kovdurulan muhtar benim. Beni karısına kovduran ise CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Özkan Sucu’dur. Bu ayıbı tüm Sarıyer bilsin. Açıkça isimlerimizi yazabilirsiniz, zaten tüm Ayazağa bu olayı konuşuyor” diye konuştu. Muhtar Karaman, Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek ilçe gündemine oturan bu olayın detaylarını ve olayın perde arkasını da belgeleriyle açıkladı.

MUSTAFA KARAMAN: “AYAZAĞA’DAKİ 5 BİN 300 DÖNÜMLÜK ARSAYI USULSÜZ ŞEKİLDE KULLANIYORLARDI”

Sarıyer Gazetesi’ne, yayınladığı bu haberi nedeniyle teşekkür eden Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman, kendisi de eski Ayazağa muhtarı olan CHP’li Meclis Üyesi Özkan Sucu hakkında çarpıcı eleştirilerde bulundu. Karaman şunları söyledi; ” Özkan Sucu denilen şahıs 10 yıldan beri muhtar ve meclis üyesi olduğu için Ayazağa’da dönen dolapları iyi bilir. Kendisi mahallemizde Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilen 5 bin 300 metrekarelik bir alanı usulsuz ve yasa dışı bir şekilde kurban satış noktası olarak hayvan sahiplerine kiraya veriyor. Kurban çadırı kuruluyor ve aradaki rant kendi çevresi tarafından bölüşülüyor. Biz bunu Sarıyer Belediyesi’ne bildirdik. Orası Diyanet’in cami ve dini alan olarak ayrılmış yeridir. Burayı işgal edemezsiniz, işgal ederseniz ben engellerim dedim. Her yıl 700-800 bin lira gibi bir para. Biz bunlara “dur” dedik.  Özkan Sucu bu olayların içinde defalarca beni aradı “Abi neden bunları deşifre ediyorsun, yaptığın hoş değil biz böyle bir şey yapmıyoruz” dedi. Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi kendisinin muhtar olduğu dönemde Şişli Belediyesi tarafından bir vakfa verildi. Ben idari mahkemeye dava açtım, burasının Sarıyer Belediyesi’yle birlikte tekrar Sarıyer’e devrini sağladık. Ayazağa halkının verdiği vergilerle Ayazağa halkının malını geriye kazandırdık. Kendisinin Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ni düğün salonu olarak işletmek istediğini biliyoruz, duyumlarımıza göre burayı kendisi işletmek için belediyeyle görüşüyor. Bu durumu belediyeye ve kaymakamlığa bildirdik. Belediye işletsin ve halkın yararına açılsın diye. Biz bu işini de engellediğimiz için rahatsız oldu. Ayazağa’da Kurt Yolu sokağımız var, biz burasının genişletilmesi için müracaatlarda bulunduk. Ancak kendisi bizleri şikayet ederek bu çalışmaları durdurdu. Ayazağa’yı biliyorsunuz girişi var çıkışı yok. Bu yol açılırsa Ayazağa bir nebze olsun rahatlayacaktı. Hem trafik olarak rahatlaması için hem de açılacak olan Seyrantepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşım daha rahat olacaktı. Otobüs hattı aldık ve minibüs hattı açtırdık. Kapsamlı ve geniş bir hastane olacağı için Ayazağa için çok önemli, Sarıyer’in en büyük mahallesi olduğu için biz bu yolun açılmasını istiyoruz. Kendisi insanları kandırarak yalan yanlış imza kampanyası yapıp o yolu durdurdu engelledi. Bunla ilgili de rahatsızlıkları oldu.”

MUSTAFA KARAMAN: “ÖZKAN SUCU BENİ SALONDAN ÇIKARAMAYINCA KARISINA İŞARET EDİP HERKESİN İÇİNDE BENİ SALONDAN KOVDURDU”

Mustafa Karaman, Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde yaşanan kovulma olayını ise şöyle anlattı; “Özkan Sucu benim kendisini bu konularda engellememden rahatsız oldu. Bu yüzden beni kahvaltı salonundan kovdurdu. Sarıyer Belediyesi’nin bu hafta Ayazağa’daki kahvaltısında, belediyeden aranıp davet edildiğim için ben gittim. Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ndeki kahvaltı programına giderken kapıda gördüğüm CHP’li meclis üyesi Özkan Sucu beni kolumdan “Buraya giremezsin burası Sinoplulara ait ben organize ediyorum” diyerek tuttu. Ben dedim ki “Şaka mı yapıyorsun?” ve tekrar 3-4 merdiven çıktım. Sonra da hanımına el işareti yaparak “Engelle” dedi. Kendi hanımını kullandı. Bizlerde bayanlar kullanılmaz. Apayrı bir yeri vardır. Orada hanımını kullanarak bana piyes yaptı. Eşi bana yanındaki diğer bayanla “Mustafa bey içeriye giremezsiniz, sizi buraya alamayız” dediler. Ben de biraz daha ısrar edince baktım olay farklı yerlere gidecek ben de olay farklı yerlere gitmesin diye kendim üslubumu bozmadım. Çünkü beni orada zora soktular. Ben de oradan ayrılmak zorunda kaldım. Olay budur. Çok büyük tepkiler oldu, insanlar orada tüm olayı gördü. Birlik beraberlik önemli, kimseyi galeyan etmek istemiyorum. Ben mahallenin birliğini huzurunu sağlamak için uğraşıyorum. Kendisi ayrımcılık yapıyor. Ama bunun tek sebebi biz yapmış olduğu yanlışlara, yolsuzluklara dur dediğimiz için. Beni o gün orada, o olayı patlatmak istediler. Aileler bizim her şeyimiz ve bu yaşananlar benim hiç sevmediğim bir şey. Eşini kullanması hiç hoş değil, ben bunu hiç tasvip etmiyorum. Ben diğer meclis üyelerinin hepsiyle görüşüyorum. Hiçbir sorunum yok sağ olsun muhtarlığımıza da geliyorlar. Bana bu konuda çok büyük destek oldular. Hem CHP’li hem de AK Partili meclis üyelerimiz geldiler, muhtarlığımıza teselli ettiler. Sağduyuluyuz ve birlik berberliğimizi bozmadan devam edeceğiz. Tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şükrü başkanımız da konuya üzüldü. Bu tip şeylerin hoş olmadığını söyledi. Hiç ummadığım bir şey, ben böyle bir şey olacağını bilsem gelmezdim. Daha önceden kurulmuş planlı olay bunlar… Taksi durakları konusunu burada herkes biliyor. Ben konuştuğumun arkasındayım. Özkan Sucu’nun yanlışlarına karşı hep resmi makamlara dilekçelerimi yazmış, haksızlığa dur demiş bir insanım. Pazar günü yaşanan bu ayıp, çok büyük saygısızlıktır. Benim kimseyle ya da dernekle ilgili zerre kadar olumsuz bir düşüncem olamaz”

Öte yandan Muhtar Mustafa Karaman, elindeki bazı belgeleri de Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu ile paylaştı.

NOT: CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Özkan Sucu ve olayın muhatapları konuyla ilgili açıklama yapmak isterlerse Sarıyer Gazetesi olarak sorumlu gazetecilik anlayışımız gereği kapımız herkese açıktır.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler